Bombadan etkilenen göstericiler hastaneye alındı

  • Giriş : 01.05.2008 / 11:07:00

1 Mayıs olaylarında özellikle gaz bombasından etkilenenler Şişli Etfal Hastanesinde tedavi altında alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ancak güvenlik kuvvetleri göstericilere burada da müdahale ediyor. Hastanenin acil servisinde bir gaz bombası patladı. Acil serviste bulunan hastalar patlayan gaz bombasından çok etkilendi.

Gaz bombasının kaza sonucu mu yoksa kasıtlı olarak mı patlatıldığı tartışılırken, polis ikinci bir gaz bombasını hastanenin bahçesinde patlattı. Yine hastaneye getirilen birçok hasta atılan gaz bombasından etkilendi.

1 Mayıs göstericilerinin Taksim'e girmesine izin vermeyen güvenlik güçlerinin sert müdahaleleri ve yoğun olarak gaz bombası kullanmaları civardaki hastanelerin bir anda gazdan etkilenen göstericilerin akınına uğradı.

TTB Merkez Konseyi üyesi Ali Çerkezoğlu sabah 6.30'dan itibaren çevre hastanelere onlarca göstericinin geldiğini söyledi. Çerkezoğlu, özellikle Şişli Eftal Hastanesine gelenlerin solunum yetmezliğine varan nefes alma güçlüğü ve zehirlenme belirtileri nedeniyle ilk yardım yapıldığını anlattı.

POLİSTEN BOMBA DÜŞTÜ

Çerkezoğlu, acil servisin önünde bir polisten düşen gaz sombasının patladığını anlattı. Yoğun gazın çalışmaları aksattığı ve çalışanları etkilediğini ifade eden Çerkezoğlu, yetkililerden bu yoğunlukta gaz bombası kullanılmamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious