Bombaların seri numaraları tanıdık çıktı!

Bombaların seri numaraları tanıdık çıktı!.9687
  • Giriş : 05.02.2009 / 14:19:00
  • Güncelleme : 05.02.2009 / 14:27:25

Dün Ergenekon üyesi olmaktan tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez'in Evinde bulunan el bombalar incelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dün Ergenekon üyesi olmaktan tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez'in Evinde bulunan el bombalarının bir polisin şehit edildiği saldırıda kullanılanlarla aynı seriden olduğu ortaya çıktı.
05 Şubat 2009 09:16

Yarbay Dönmez, Ergenekon üyesi olmak suçlamasıyla tutuklandı. Evinde bulunan el bombalarının ise bir polisin şehit edildiği saldırıda kullanılanlarla aynı seriden olduğu ortaya çıktı

Askeri mahkemece Sapanca'daki evinde bulunan cephanelikle ilgili olarak tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez, dün sabah tutuklu bulunduğu Hasdal Askeri Cezaevi'nden İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Savcılıkta susma hakkını kullananan Dönmez, 'Silahlı terör örgütüne üyelik, tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma veya el değiştirme, sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermileri satın alma, taşıma, bulundurma' suçlarından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Dönmez, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde de susma hakkını kullandı. Sabıkası bulunmadığını, aylık gelirinin 2 bin TL olduğunu söyledi.

Avukatı ise örgüt üyesi olduğuna dair delil olmadığını ifade ederek, 'Silahlarla ilgili somut bir delil de yoktur' dedi. Mahkeme, Dönmez'in 'Silahlı terör örgütüne üye olma ve ateşli silahlar yasasına muhalefet' suçlarından tutuklanmasına karar verdi. Dönmez yeniden Hasdal Askeri Cezaevi'ne götürüldü.

BOMBALAR İNCELENDİ

Öte yandan, Ergenekon kapsamında bugüne kadar ele geçirilen bombaların incelenmesi tamamlandı. Bombaların 10 ayrı eylemde kullanılan bombalarla aynı seriden olduğu belirlendi. Yarbay Dönmez'in Sapanca'daki evinden çıkan 21 el bombasının ise bir polis memurunun şehit edildiği saldırıda kullanılanlarla aynı seri ve kafileden olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*