Bombalı bebek olayında 2 tutuklama

Bombalı bebek olayında 2 tutuklama.11799
  • Giriş : 26.12.2008 / 23:01:00

Muğla’nın Ortaca İlçesinde 18 Aralık günü oyuncak bebekli bombalı saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan 6 şüpheliden, 2’si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bilindiği gibi; Ortaca Sanayi Sitesindeki bir işyerine oyuncak bebek içine bırakılan bombanın patlaması sonrası Mustafa Canyılmaz (29) isimli vatandaş hayatını kaybettiği olay sonrası soruşturmasını tamamlayan Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla bağlantısı bulunan 3'ü Afyonkarahisar'da, 3'ü de Ortaca'da olmak üzere 6 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Bombanın olayda hayatını kaybeden Mustafa Canyılmaz'ın abisi Ethem Canyılmaz için hazırlandığı ortaya çıkarken, soruşturma kapsamında patlamada hayatını kaybeden Mustafa Canyılmaz'ın kardeşi Ethem Canyılmaz'ın evli A.U. ile ilişkisinin olduğu ortaya çıkmıştı.

İfadeleri alınan Ethem Canyılmaz ve A.U. daha sonra polis tarafından serbest bırakılırken, bombalı saldırıyı planlayıp gerçekleştirdikleri iddia edilen S.A. ve M.A.Ş'nin de aralarında bulunduğu diğer dört zanlı gözaltına alınmıştı.
Sorgulamalarının tamamlanmasının ardından Ortaca Adliyesine sevk edilen zanlılardan ikisi daha tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken; S.A. ve M.A.Ş. tutuklanarak Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*