Bombalı eylemciye ağırlaştırılmış müebbet

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

İstanbul'da 10-15 kasım 2003 tarihinde gerçekleştirilen bombalı eylemlerle ilgili davaya ek iddianame ile dahil edilen Luai Sakka hakkında savcı, ağırlaştırılmış mübbet hapis cezası istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada ek mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı Süleyman Ersöz, Sakka'nın "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyet Anayasası'nın ön gördüğü düzeni kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Savcı Ersöz ayrıca, Sakka'nın

''tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurmak'', ''resmi evrakta sahtecilik'' ve ''genel güvenliğin taksirle tehlikeye sokulması'' suçlarından da 9 ile 26,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Savcı Ersöz, sanıklardan Hamed Obysi'nin de ''suç işlemek amacıyla oluşturulan örgüte üye olmak'', ''tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurmak'', ''resmi evrakta sahtecilik'' ve ''genel güvenliğin taksirle tehlikeye sokulması'' suçlarından 15-35,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını istedi. (Sürecek)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious