Bombalı minibüsle ilgili 7 kişi gözaltında, 11 kişi aranıyor

Bombalı minibüsle ilgili 7 kişi gözaltında, 11 kişi aranıyor.8867
  • Giriş : 17.09.2007 / 14:09:00
  • Güncelleme : 17.09.2007 / 14:18:35

Ankara'da bulunan bomba yüklü araçla ilgili, gözaltına alınan 7 kişinin sorgusu devam ederken, 11 kişi de aranıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Sıhhiye otoparkında bulunan bomba yüklü araçla ilgili olarak, Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 7 kişinin sorgusu devam ederken, soruşturma kapsamında 11 kişi de aranıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Van Cumhuriyet Başsavcılığı'na, İl Jandarma Komutanlığı'na, Milli İstihbarat Teşkilatı Bölge Başkanlığı'na ve Emniyet Müdürlüğü'ne 18 kişinin yakalanması için yazı gönderdi.

Talimat doğrultusunda, minibüste ele geçirilen 3 ayrı cep telefonu içerisindeki sim kartlarda kayıtlı bulunan ve söz konusu telefonları daha önce kullandıkları belirlenen 18 kişinin yakalanması için Başkale ilçesinde operasyon düzenlendi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Özel Harekat ve Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyon kapsamında, kimlikleri açıklanmayan 2'si kadın 7 kişi gözaltına alınırken, listede ismi bulunan 11 kişinin yakalanması için operasyonun geniş çaplı sürdürüldüğü belirtildi.

Bu arada, Terörle Mücadele Şubesi'nde sorguları devam eden 7 kişi için Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan ek süre talep edilmezken zanlıların terör örgütü PKK ile bağlantılarının olup olmadığının araştırıldığı ve gerek görüldüğü takdirde Ankara'ya gönderilebileceği ifade edildi.

Ankara'da bomba paniği

11 Eylül saldırılarının yıldönümünde güvenlik önlemlerini artıran Ankara polisi, Sıhhiye'deki çok katlı otoparkta bir minibüs içinde çok miktarda patlayıcı madde ele geçirmişti.

Minibüsteki patlayıcıların, daha önce Mersin ve Şırnak Uludere'de terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda ele geçen malzemelerle örtüştüğünü açıklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious