Bombalı saldırıyla ilgili yakalanan 2 kişi serbest kaldı

Bombalı saldırıyla ilgili yakalanan 2 kişi serbest kaldı.11786
  • Giriş : 21.01.2008 / 12:47:00
  • Güncelleme : 21.01.2008 / 14:18:06

7 ölüm ve 66 yaralanmayla sonuçlanan bombalı saldırıyla ilgili yakalanan 2 kişi serbest kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü PKK tarafından Diyarbakır'da gerçekleştirilen ve 7 kişinin ölümü 66 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyla ilgili yakalanan 2 kişi serbest kaldı.

Diyarbakır'da 3 Ocak'ta meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili Emniyet Müdürlüğü'nün çalışması devam ediyor.

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen çalışma sonucu Yenişehir Semti'nde meydana gelen patlamayla ilgileri bulunduğu iddiasıyla geçtiğimiz hafta 2 kişi yakalanmıştı. İsimleri güvenlik gerekçesiyle açıklanmayan zanlıların emniyetteki sorguları tamamlandı. Haftasonu Diyarbakır Adliyesi'ne sevk edilen 2 zanlının, çıkarıldıkları mahkemece serbest kaldığı bildirildi.

Aracı satın alıp bomba düzeneğini yerleştirdikten sonra bombayı patlatan Erdal P.'yi yakalayan Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Erdal P. ile bombayı olayda kullandıkları araca yerleştirdikten sonra eylem yerini ve zamanını belirleyen 'Hacı' ve 'Rızgar' kod adlı teröristlere ulaşmaya çalışıyor.

Terör örgütü tarafından Diyarbakır'daki gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili şimdiye kadar toplam 11 yakalanmıştı.

Aralarında bombacı Erdal P.'nin de bulunduğu İ.P, N.P, F.P, M.P, A.T ve F.A. adlı 7 şahıs tutuklanmıştı. Hain saldırıdan sonra bombalı eylemle ilgisi bulunduğu gerekçesiyle aralarında L.Y.'nin de bulunduğu 4 zanlı ise serbest kaldı.

Diyarbakır'da 3 Ocak 2008 tarihinde düzenlenen bombalı saldırıda 6'sı öğrenci 7 kişi ölmüş, 66 kişi de yaralanmıştı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious