Bombalı suikast çetesi STAR

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Başkent’te içinde askerlerin de bulunduğu yeni bir çete ortaya çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ANKARA polisi, yeni bir çeteye operasyon düzenledi. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli iki yüzbaşı, iki astsubay ve bir emekli binbaşının da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Önceki gece Eryaman’da 5 ayrı eve düzenlenen operasyonda uzaktan kumandalı 100 bomba yapabilecek malzeme ile patlatmaya hazır C-4 patlayıcı, çok sayıda el bombası ile 4 adet uzaktan kumandalı bomba ele geçirildi. Operasyon önceki gece saat 22.00 sıralarında başladı. Baskına çatışma ihtimaline karşı özel timciler de katıldı. E.T., M.T., M.E., F.E., Y.E., Y.A. (ev sahibi), S.M.E., S.K. (kuyumcu), İ.B. silahlarıyla birlikte gözaltına alındı.

Hedefteki siyasiler

Baskında kendilerine ‘Atabeyler’ ismini veren çeteye ait içinde önemli bilgilerin yer aldığı bir ajanda da ele geçirildi. Ajandada Başbakan Erdoğan’ın ve danışmanı Cüneyd Zapsu’nun İstanbul ve Ankara’daki evlerinin bulunduğu güzergahların bütün krokileri yer alıyor. Bunlar arasında Zapsu’nun sahibi olduğu BİM Marketleri’ne ait adresler de var. Cep telefonlu bomba düzeneklerini yüzbaşı E. E’nin temin ettiği iddia edildi. 6 askeri personel, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Ankara Merkez Komutanlığı’na teslim edildi. Grubun bir yemini ve flamasının da bulunduğu öğrenildi. Flamada Türkiye haritası üzerine bindirilmiş Türk bayrağı ve ondan çıkan oklarla 16 Türk Cumhuriyeti’nin küçük bayrakları yer alıyor.

Namus ve şeref yemini

Yeminde ise ‘Biz Atabeyler Gerilla Grubu mensubu olarak, her zaman ve her şart altında vatanımıza ve milletimize bağlı kalacağımıza, ülkemizin ve milletimizin çıkarlarını sonuna kadar savunacağımıza ve şanlı bayrağımızı kanımızın son damlasına kadar koruyacağımıza namusumuz ve şerefimiz üzerine and içeriz’ deniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious