Bombanın hedefi kim? - ANALİZ

Bombanın hedefi kim? - ANALİZ .10124
  • Giriş : 11.09.2007 / 14:00:00

Türkiye çok dikkatli olmalı. Türk polisi de öyle.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ülkenin istikrar sürecine girdiğini gören ve bundan çok ama çok rahatsız olan iç-dış güçler harekete geçmiş durumda. Kalabalık alandaki bir patlamanın veya çok göz önündeki mühim bir şahsiyetin sui-kaste uğramasının bu istikrar süreceğine vereceği zararı biliyorlar.

Bu tür bir eylemin hangi örgüt veya hangi tetikçiler tarafından gerçekleştirileceğinin hiçbir önemi yok. Karanlık güçler sağdan/soldan istedikleri yönden bir maşa bulup bu tür bir eylemde kullanabilirler. Her zaman yaptıkları gibi. Herkes örgütü, kişiyi, bombayı, silahı konuşurken, onlar çoktan amaçlarına ulaşmış olurlar.

Türkiye'de işlerin yoluna girmesinden, sivil ve hakçı bir anayasa hazırlamasından, ülkenin bölgesinde "Ağabey ülke" konumuna yükselmesinden, ekonomik düzenin sağlanmasından, borçlarını ödemesinden ve daha özgürlükçü, daha demokratik bir cumhuriyet hale gelmesinden kim rahatsız oluyorsa bu tür eylemlerin muhtemel failleri onlardır.

Hedefe gelince...

Hedef Türkiye'yi bu istikrar sürecine taşıyan resmi - sivil tüm kişi ve kurumlardır.

Evet farkındayız.

Böylesine büyük bir hedef kitlesini korumanın zorluğunun ayrımındayız. Ama zor işlerin getirisi de çok büyük olur. Bu kritik dönemleri başarıyla atlatan Türkiye, imrenilen bir barış adası haline gelecek.

Az kaldı.

Büyük dikkat ve fedakarlık lazım.

SAMANYOLU HABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious