Bombayı hazırlayan terörist tespit edildi!

Bombayı hazırlayan terörist tespit edildi!.15105
  • Giriş : 24.08.2008 / 16:53:00

İzmir'de dün yakalanan 4 zanlıdan birinin bomba düzeneğini hazırlayan kişi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün Diyarbakır ve İzmir'de yakalanan toplam 8 kişinin sorgusu sürdürülüyor. İzmir'in Kadifekale semtinde dün gözaltına alınan 4 kişi arasında bomba düzeneğini kuran ve otomobile yerleştiren kişinin de bulunduğu belirtildi.

Diyarbakır'da yakalanan ve eylemi gerçekleştirdiği bildirilen Z.B'nin, bomba düzeneği kurulmuş halde aldığı otomobili saat 03.00 sıralarında olay yerine park ettiği ve sabah saatlerinde polis servis midibüsünün geçişi sırasında ateşlediği bildirildi. Z.B'nin olay sırasında polis servis aracının gelişini beklediği, patlamayı uzaktan izlediği, daha sonra olay yerinden kaçtığı ihtimali üzerinde durulduğu kaydedildi.

Polis, gözaltına alınanların bağlantılarına ulaşmak için de inceleme başlattı. Zanlıların çalıntı otomobili teslim aldıkları, İstanbul'da irtibatta oldukları kişiler ve Güngören'deki patlamayla bağlantıları olup olmadığı araştırılıyor.

Sorguları sürdürülen zanlılar, salı günü İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevkedilecek.

İzmir'in Konak ilçesinde perşembe günü park halindeki otomobile yerleştirilen patlayıcının polisleri taşıyan midibüs ile orduevine ait otomobilin Yeşillik Caddesi'nden geçtiği sırada patlatılması sonucu 3'ü asker 7'si polis 16 kişi yaralanmıştı. Dün 4'ü Diyarbakır'da, 4'ü İzmir'de olmak üzere 8 zanlı yakalanmış, Diyarbakır'da yakalananlardan Z.B'nin saldırıyı gerçekleştiren kişi olduğu belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*