Bombayı imha edecekleridi...

Bombayı imha edecekleridi....14423
  • Giriş : 05.02.2009 / 17:42:00

Bomba imha uzmanı bir ay önce yapılan kontrollerde ele geçirilen nitrat karışımlı patlayıcıyı imha edecekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bomba imha uzmanı bir ay önce yapılan kontrollerde ele geçirilen nitrat karışımlı patlayıcıyı imha etmek için depodan çıkardı. Ne olduysa o an oldu. Olay yerinden ilk görüntüler:

Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir ay önce yaptıkları kontrollerde balıkçılardan nitrat karışımlı patlayıcıyı ele geçirdi. Olayla ilgili davanın ilk duruşmasının ardından patlayıcının imhasına karar verildi.

Emniyet Müdürlüğü deposundan imha için çıkarılan patlayıcı, saat 16.15 sıralarında götürülürken henüz bilinmeyen nedenle büyük bir gürültüyle infilak etti.

Emniyet binasının camları kırılırken, ağır yaralanan polis Bilal Konakçı, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İZMİR EMNİYET MÜDÜRÜ ÇAPKIN: YARALANAN POLİSİN TEDAVİSİ EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ'NDE SÜRÜYOR

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Aliağa Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlamada yaralanan bomba imha uzmanı polis Bilal Konakçı'nın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisinin sürdürüldüğünü bildirdi.

Çapkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilal Konakçı'nın daha önce ele geçirilen ve imha edilmesine karar verilen patlayıcı maddeyi Emniyet Müdürlüğü binasından çıkarırken patlamanın meydana geldiğini kaydetti.

Çapkın, ''Patlamada yaralanan polisin tedavisi Ege Üniversitesi Hastanesi'nde sürüyor''dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Konakçı'nın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI KAYA: POLİS MEMURUMUZ DAHA ÖNCEDEN ELE GEÇİRİLEN VE İMHA EDİLECEK OLAN MADDEYİ YERE KOYDUĞUNDA PATLAMA MEYDANA GELİYOR

Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki patlamayla ilgili olarak, ''Polis memurumuz, daha önceden ele geçirilen ve imha edilecek olan bombaları yere koyuyor ve patlama gerçekleşiyor'' dedi.

Kaya, yaptığı açıklamada, olay yerinde inceleme yaptıklarını ve güvenlik kameralarından olayı izlediklerini kaydetti. Kaya, şöyle konuştu:

''Bomba imha uzmanı olan polis memurumuz şu anda ağır yaralı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceledik. Polis memurumuz elinde bir poşetle dışarı çıkıyor, yere koyuyor ve patlama oluyor. Gördüğümüz bu. Daha önceden biri balıkçılardan diğeri de intihar eden bir kişiden ele geçen bomba bunlar. Daha önceden imha kararları çıkmıştı. Bunlardan biri patlamış olabilir diye düşünüyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*