Booking'e çözüm bekleniyor

Booking'e çözüm bekleniyor.23016
  • Giriş : 18.06.2017 / 09:39:00

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Booking.com krizinin oteller açısından kayba neden olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasının ardından yaşanan rezervasyon kayıpları nedeniyle otelciler sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, bu durumdan büyük ve küçük bütün otellerin etkilendiğini ifade etti.

TEDBİR KARARI KALDIRILMALI

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır ise geleneksel satış kanallarının hızla yerini teknolojiye bıraktığı bugünlerde dünya turizminde söz sahibi ülkeler arasında yer alma hedefi olan Türkiye’nin küresel gelişmelerin karşısında olmak gibi bir uygulamaya geçeceğinin beklenmemesi gerektiğini söyledi.

Küçük Oteller Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelik, küçük otellerin, büyük oteller gibi tur operatörleri veya seyahat acentalarıyla çalışmadığını, daha çok Booking.com gibi online rezervasyon kanallarıyla satış yapabildiğini vurgulayarak, “Bu durumdan çok rahatsızız ve turizmimiz olumsuz etkilenmiştir. Birçok otelimiz sıkıntı içerisindedir. Buna çözüm bulunmasını istiyoruz. Çünkü bazı bölgelerimizde 2-3 ay turizm yapıp ailesini, çalışanlarını geçindiren onlarca otel ciddi bir kriz yaşamaktadır. Biz Booking.com’un bir an önce açılmasını arzu ediyoruz. Rezervasyonlarda yüzde 50-60 düşüş var, destek bekliyoruz” diye konuştu.

Yenişafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*