'Borat', bu kez Sherlock Holmes oluyor

'Borat', bu kez Sherlock Holmes oluyor.11579
  • Giriş : 02.07.2008 / 13:17:00

"Borat" filmiyle tanınan İngiliz aktör Sacha Baron Cohen, yeni komedi filminde tüm zamanların en meşhur dedektifi Sherlock Holmes’u canlandıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sinema sektörü yayın organı Variety’nin haberine göre, Columbia Pictures yapımı projede rol alması için Kazak gazeteci Borat’ın maceralarını anlatan filmle tanınan Sacha Baron Cohen ve Will Ferrell ile anlaşmaya varıldı.

Henüz ismi belirlenmeyen komedi filminde Cohen, Sherlock Holmes’u, Will Ferrell ise yardımcısı Watson’ı canlandıracak. Senaryosunu Etan Cohen’ın kaleme aldığı filmin yapımcılığını Judd Apatow ile Jimmy Miller üstlenecek.

Arthur Conan Doyle’un "Sherlock Holmes" öykülerinden esinlenilerek beyazperdeye aktarılacak film, Sacha Baron Cohen ile Will Ferrell’i 2006 yapımı "Talladega Nights" adlı filmden sonra ikinci kez bir araya getirecek.

Columbia Pictures’tan Matt Tolmach, ikiliyi yeniden buluşturmanın eğlenceli bir fikir olduğunu belirterek, "Sacha ve Will’in Sherlock Holmes ve Watson olması fikri bizi güldürüyor. İkisi bu gezegenin en eğlenceli ve yetenekli insanları. Onları bu efsaneleşmiş karakterlerde izlemek çok eğlenceli olacak" dedi.

Dedektif kahramanlar içinde en çok tanınanı olan Sherlock Holmes, olayları gözlem ve sorduğu soruların cevaplarını birleştirerek çözmesiyle tanındı. Ortağı Watson ile birlikte her türlü ipucunu değerlendiren Holmes, sigara izmaritlerinden el yazılarına, ayak izlerinden yiyeceklere kadar her türlü delili mercek altına almasıyla tanındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious