Borçlu esnafa bir müjde daha

Borçlu esnafa bir müjde daha.11720
  • Giriş : 24.12.2008 / 09:10:00

Kefalet kooperatiflerine borçlu esnaf için de borç yapılandırması geliyor. Buna göre, anaparasını ödeyen esnafın faiz borcuna 5 yıl vade yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Reel sektörün bankalara borçlarının yeniden yapılandırılmasına dönük çalışma sürerken; kooperatiflere borcu olan esnafa da müjdeli haber geldi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, kefalet kooperatiflerine borçlu esnaf için bir yapılandırma programı hazırladıklarını belirterek, "Anaparasını ödeyenlerin faiz borcuna 5 yıl vade yapılacak" dedi.

ÇALIŞMA YAPILIYOR

Bakan Çağlayan, bakanlığının bütçesi görüşülürken yaptığı konuşmada, Hükümet'in açıklayacağı önlem paketine ilişkin ipuçları verdi. Çağlayan, esnaf ve sanatkarın borçlarının yeniden yapılandırılacağını söyledi.

Bu kapsamda, TESKOMB'la (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği) bir çalışma yaptıklarını anlatan Çağlayan, şunları kaydetti: "Kredi almış ama borcunu ödeyemeyen esnaf ve sanatkarımız var. Bunlar için bir düzenleme yaptık. Esnafımız, kefalet kooperatiflerinden aldığı krediyi 4 yıl vadeyle kullanabiliyor. Yüzde 16 faizle aldıkları bu krediyi ödeyemeyenlere, anaparalarını ödemeleri koşuluyla faizine 5 yıl vade yapacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*