Borcu olan 4 okulun elektriği kesildi

Borcu olan 4 okulun elektriği kesildi.11762
  • Giriş : 07.07.2009 / 15:08:00

Bartın'da borcundan dolayı 2 ilköğretim ve 2 anaokulunun elektriklerini keserek sayaçlarını mühürledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 4 ay ile 5 yıl arasında değişen sürelerde elektrik borcu bulunduğu bildirilen Cumhuriyet ve Hendekyanı ilköğretim okulları ile Gökkuşağı ve Şirinler anaokullarının elektrikleri, görevliler tarafından kesildi.

Toplam 55 bin 175 lira elektrik borcu bulunduğu öğrenilen 4 okulun yanı sıra, kentteki diğer tüm okulların da 151 bin 200 lira tutarındaki elektrik borcunun ödenmesi için ödenek talep edildi.

Elektriği kesilen okullardaki idari işlerin, şarjlı dizüstü bilgisayarlarla yapılmaya çalışıldığı bildirildi.

-VALİ IŞIK-

Bartın Valisi Halil Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 okulun borçlarının ödenememesinden dolayı elektriklerin kesildiğini söyledi.

Işık, okulların elektriklerinin açılabilmesi için ihtiyaç duyulan ödeneğinin ilgili bakanlıktan talep edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Ödenek tahminen 10 Temmuzdan sonra gelecek. Şu anda 4 okulumuzun elektriği kesik. Bu sadece Bartın'a mahsus bir olay değil, birçok ilimizde aynı durum yaşanıyor. Şimdi okullar tatil olduğundan ciddi aksaklık söz konusu değil. Ödenek gelince okullarımızın elektriği açılacaktır.''

BEDAŞ yetkilileri de elektriği kesilen 4 okulun yanı sıra 10 Temmuzdan sonra ödeme yapılmaması durumunda borcu bulunan diğer okulların da elektriklerini kesilerek sayaçlarının mühürleneceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*