Bordo Bereliler peşlerine düştü

Bordo Bereliler peşlerine düştü.22787
  • Giriş : 05.10.2008 / 08:34:00

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Karakoluna düzenlenen saldırının ardından güvenlik güçleri bölgedeki operasyonlarına devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PKK üyelerince düzenlenen saldırıdan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerince bölgeye helikopterlerle çok sayıda takviye kuvvet gönderilirken, teröristlerin kaçış noktaları da havadan ateş altına alındı.

Teröristlerin, Irak'ın kuzeyindeki kamplara kaçış güzergahı olan Bayraktepe bölgesini helikopterlerle bombalayan güvenlik güçleri, karadan yürütülen operasyonlarda ise zaman zaman terör örgütü üyeleriyle sıcak temas sağlıyor.
Yola mayın döşendi

Çatışmaların halen devam ettiği bölgeye gitmeye çalışan gazeteciler ise terör örgütü PKK üyeleri tarafından Aktütün köyüne 5 kilometre mesafedeki yola döşenen mayın nedeniyle bölgeye gidemedi.

Teröristlerin, saldırı sırasında güvenlik güçlerine karadan destek gelmesini engellemek için köy yoluna döşediği mayın, köylüler tarafından fark edildi.

Herhangi bir olay yaşanmaması için üzeri ağaç dallarıyla kapatılan mayının, bomba imha uzmanlarınca imha edileceği belirtilirken, yol ortasındaki mayın nedeniyle köye araçlarla giriş ve çıkış yapılamıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*