Bordo-mavili ekibin alın teri çalınıyor mu?

Bordo-mavili ekibin alın teri çalınıyor mu?.18843
  • Giriş : 22.09.2007 / 09:41:00

Manisa deplasmanında 54. dakikada Holosko'nun golüyle yenik duruma düşen Trabzonspor, 73'te Gökdeniz ile karşılık verdi ama maça damgasını asıl vuran hakem Fırat Aydınus'tu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Holosko'nun golündeki ofsaytı vermeyen Aydınus, Trabzonspor'un bir penaltısını, bir golünü yedi.

 Önceki gün Tahkim Kurulu kararıyla büyük haksızlığa uğrayan Trabzonspor'un dün de Manisa'da 2 puanı hakem Fırat Aydınus tarafından resmen gasp edildi. Aydınus'un sergilediği hakem rezaleti, ilk yarıda Umut'un hava topunda itilerek düşürülmesine penaltı vermemesiyle başladı. İkinci yarıda Holosko'nun attğı goldeki ofsaytı vermeyen Aydınus, Umut'a kart gösterdiği penaltı pozisyonunun devamında gelen Trabzonspor golünü de vermedi.

KARŞILIK GÖKDENİZ'DEN

İki takımın da açık bir Futbol sergilediği maçın 54. dakikasında Manisaspor, ofsayt pozisyonundaki Holosko ile öne geçti. Gol sevincini fazla kaçıran Holosko, ikinci sarı karttan oyundan atıldı. 61. dakikada maçın hakemi, hatalı bir kararla Umut'u kendisini yanılttığı gerekçesiyle 2. sarı kartla oyundan attı, bu arada ağlara giden topa gol kararı vermedi. 73. dakikada Yattara'nın arapasıyla topla buluşan Gökdeniz skoru eşitledi.

'Psikolojimizi bozmak istediler'

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, maç sonrası, Tahkim Kurulu kararının 40 gün beklenerek karşılaşmadan bir gün önce açıklannmasına vurgu yaparak, “Oyuncularımın motivasyonunu bozdular. Ama çocuklar tüm olumsuzluklara rağmen iyi mücadele etti” dedi.

'Penaltıyı değilse bile golü niye saymadı'

Umut, hakemi yanıltmak amacıyla düşmediğini belirterek, “Tamamen refleksti. Penaltı kazanmayı amaçlamadım. Pozisyonun devamında golü attık. Bunu niye vermedi anlamak mümkün değil. Ayrıca ilk yarıda da penaltımızı vermedi. Trabzonspor'dan ne istiyorlar” diye konuştu.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious