Bornova'da patlama

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

İzmir'in Bornova ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bir otobüs durağına bıraklın patlayıcı maddenin patlaması sonucu panik yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmazken otobüs durağının camları kırıldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Patlama, Bornova Osmangazi Caddesi'ndeki Köprü Durağı'nda gece saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Köprü Otobüs Durağı'na bırakılan patlayıcı madde, büyük bir gürültü ile patladı. Patlamanın ardından oluşan basıncın etkisiyle otobüs durağının camları kırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri, yolu bir süre trafiğe kapattı.

Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri, Emniyet Müdürlüğü'ne yeni alınan aydınlatma balonunu da ilk kez burada denedi. Ekipler, çalışmalarını aydınlatma balonunun ışığıyla gerçekleştirdi. Emniyet yetkilileri patlamanın ses bombası olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. Şans eseri ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious