Bornova'da sokak köpeği katliamı

  • Giriş : 28.05.2007 / 16:00:00

İzmir'de ısırlaştırılmış, aşıları yapılmış 13 sokak köpeği çöp konteynerlerinin yanında ölü bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Bornova İlçesi'nde Özkanlar ve Osmangazi semtlerinde, kısırlaştırılmış, aşıları yapılmış 13 sokak köpeği çöp konteynerlerinin yanında ölü bulundu. Köpeklere sokakta bakan hayvanseverler, ölen hayvanların başında gözyaşı döküp, “Bunlarınki can değil mi” diyerek isyan etti.

Özkanlar semti 248 ve 249 sokakta, Bornova Belediyesi tarafından bir süre önce kısırlaştırılıp aşıları yapılan 1'i dişi 2'si erkek 3 sokak köpeği, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından zehirlenerek öldürüldü. Köpeklerin öldüğünü gören vatandaşlar Belediye görevlilerine haber verdi. Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri olay yerine geldiklerinde 3 köpek leşiyle karşılaştı.

Aynı semtin yakınındaki Osmangazi Semti'nden de sokak köpeklerinin öldürüldüğü ihbarı geldi. Osmangazi semtindeki vatandaşlar, bu bölgede de 10 köpeğin öldürülüp, konteynerlere atıldığını bildirdi. Köpek leşlerinin, konteynerlerin boşaltıldığı çöp kamyonlarıyla götürüldüğü anlaşıldı.

HIRSIZI YAKALAMIŞ

Bornova'da yaşayan Dilek Sarıtaş, ölen köpeklerin yanında gözyaşlarını tutamadı. Sarıtaş, bunu yapanları insan olarak kabul etmenin mümkün olmadığını belirterek, “Bu bir insanlık suçudur. Bu köpekler, Belediyenin bakımlarını yaptığı, mahalle halkının da sahip çıktığı köpeklerdi. Hiç kimseye bir zararları yoktu. Hatta geçen hafta içinde komşularımızdan birinin aracına girmeye çalışan hırsızı bu köpek paçasından yakaladı. Haber verilmesiyle gelen polis ekiplerince yakalanmasını sağladı. Öldürülen köpeklerimiz için çok üzgünüm. Bunlar can değil mi” diyerek ağladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious