Boru gibi apartman!

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Sivas'ta içinde insanların yaşadığı apartmanın tam ortasından bin 200'lük ana su borusu geçirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Durumu farkeden yeni yönetim, hattın değiştirilmesi için çalışma başlattı. Dönemin belediye başkanlığı tarafından kestirme olduğu için hattın imara aykırı olarak buradan geçirildiğini savunan Belediye Başkanı Sami Aydın, borunun muhtemel patlaması halinde sonuçların çok ağır olacağını belirtti.
Belediye Başkanı Sami Aydın, Seyrantepe Mahallesi'ne giderek ana su şebekesi hat değişim çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışma sonunda ana su şebekesi üzerinde yaşayan apartman sakinlerinin rahat bir nefes alacağını belirten Başkan Aydın, bundan 20 yıl önce yapılan ana su şebekesinin büyük bir sorumsuzluk örneği olduğunu söyledi.

Yoldan geçirilmesi gereken borunun kestirme olduğu için imara aykırı bir şekilde döşendiğini anlatan Aydın, bunun üzerine 8 katlı ruhsatlı bir bina yapıldığını kaydetti. Halen bu binada yaşayanların olduğunu ifade eden Aydın, "Bu durum, bu apartmanda yaşayan insanlar açısından çok büyük bir risk ve çok büyük bir tehlike arzediyor. Bugüne kadar çok şükür bir kaza olmamış. Fakat bundan sonra olmayacak anlamına da gelmez. Bin 200'lük bir su borunun bina altın patladığını bir düşünün. Ben bunun sonucunu ne düşünmek ne de söylemek istiyorum. Buradaki insanlar bugüne kadar adeta bomba üzerinde yaşamışlar. Biz bu gerçeği öğrendikten hemen sonra maliyeti ne olursa olsun borunun yerinin değiştirilmesi işini başlatalım ve bitirelim dedik. Hemen ihalesini yaparak çalışmalara başladık. Seyrantepe Mahallesi'nde bulunan ana su hattını, olması gerektiği gibi parsellerin dışına çıkararak yoldan geçireceğiz." şeklinde konuştu.

Çalışmanın en geç bir ay içinde bitirilmesi hesaplanıyor. Daha sonra 2 günlük su kesintisinin ardından su hattı, yeni döşenen borulara kaydırılacak. Apartman altından geçen boru hattı ise iptal edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious