Borusan müzik bursu için başvuru zamanı

  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

Borusan Holding'in Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası 'Konuk Şef' projesi kapsamında bu yıl ikinci kez vereceği müzik bursu için başvurular başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Borusan Holding'in klasik müzik alanında genç bir sanatçıya yurtdışı eğitimi amacıyla vereceği burs için 14 Mayıs-15 Haziran arasında başvuru yapılabilecek.

Açıklamada, projeye göre iş dünyasından önemli bir ismin 25 bin euro bağışta bulunarak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı özel bir konserde 'Konuk Şef' olarak yöneteceği belirtildi.

Bağışın, genç bir sanatçının yurtdışında müzik eğitimi alması için kullanılacağı kaydedilen açıklamada, Borusan'ın projeyle genç sanatçıların yurtdışında en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamayı, Türkiye'de klasik müziğin gelişimine destek olmayı amaçladığı belirtildi.

Açıklamaya göre burs almak isteyen öğrencilerin 26 yaşını geçmemiş ve Royal Academy of Music, Royal Collage of Music, Guildhall School of Music and Drama, Royal Northern College of Music, Berlin Hochschule, Köln Hochschule, Curtis Institute, Julliard School, Eastman School of Music ya da Indiana University Scool of Music gibi okullardan birine lisansüstü eğitim için kabul edilmiş olması gerekiyor.

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, 13 Mart 2007 tarihindeki Borusan Holding Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı'nda, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç'un Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın konserindeki bir parçada şeflik yapmasıyla ilgili söz verdiğini belirtmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious