Boş binada 69 seçmen!

Boş binada 69 seçmen!.10591
  • Giriş : 07.02.2009 / 15:19:00

Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Cikcilli beldesinde, boş bir binaya 15 aileden oluşan 69 sahte seçme yazıldığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyetçi Hareket Parti (MHP)'li Cikcilli Belediye Başkanı Kerim Ertekin, AK Part'nin belediye başkan adayı Mevlüt Türkyılmaz ile Yukarı Mahalle Muhtarı Mustafa Yüksel'in sahte seçmen yazdırdığını öne sürdü. Yukarı Mahalle, Kaptanoğlu Caddesi'nde bulunan boş bir binaya 15 aileden oluşan toplam 69 sahte seçmen yazdırıldığını iddia eden Başkan Ertekin, polise başvurdu.

İhbarı üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, söz konusu binada inceleme yaptı. Ancak "rezidans" olarak tanımlanan binanın boş olduğu tespit edildi. Polis daha sonra bina sahibi ile irtibata geçti. Polise bilgi veren bina sahibi, "Ben bu binanın sahibiyim. Binada oturdukları belirtilen 15 aileden oluşan toplam 69 kişiden haberim yok. Bu kişiler binamızda ikamet etmemektedir. Daha önce de hiç binamızda oturmadılar." dedi. Tutanak tutan polis ekipleri, olayla ilgili olarak soruşturma başlatarak konuyu İlçe seçim Kurulu'na bildirdi.

MHP'li Cikcilli Belediye Başkan Adayı Kerim Ertekin, sahte seçmenlerle seçim kazanılmaya çalışılmasının belde halkına ihanet olduğunu söyledi. Sahte seçmen yazılan dairede oturanların kayıtlarının Sugözü, Güllerpınarı ve Kızlarpınarı Mahallesi'nde olduğunu belirten Ertekin, "Seçime birkaç ay kala kayıtları hemen buraya alınmış. Konuyla ilgili binanın sahibi ile de görüştük. Bu hiç bir şekilde binada bulunmadığını hem sözlü hem de yazılı olarak bize bildirdi." dedi.


AK Parti'nin Cikcilli Belediye Başkan Adayı Mevlüt Türkyılmaz ise iddiaları yalanladı. Mevcut Başkan Ertekin'in yıllardır Cikcilli'ye sahte seçmen yazdırarak seçimi kazandığını öne süren Türkyılmaz, Ertekin'in AK Parti'ye iftira atarak seçimi kazanmaya çalıştığını belirtti. Kendilerinin de sahte seçmenleri ortaya çıkarma çalışmalarının devam ettiğini anlatan Türkyılmaz, "Ertekin'in yazdığı sahte seçmenleri belirledik. Konu hakkında polise şikayette bulunduk. Polis ekipleri ve İlçe seçim Kurulu görevlileri belirlenen adreslere gelerek sahte seçmenleri tek tek kontrol edecek. Bu iddialar, yıllardır halkı kandıranların son çırpınışlarıdır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*