Boş tribünlere sadece bayanlar

Boş tribünlere sadece bayanlar.18031
  • Giriş : 30.03.2008 / 16:02:00

Bayanların, statlardaki görüntüleriyle erkeklere örnek olabileceğini ifade eden Federasyon Başkanı Hasan Doğan, "Boş tribünlere oynanan maçların hiçbir keyfi yok. Bunun için çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FUTBOL Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, seyircisiz maç oynama cezası konusunda çalışmalarının olduğunu, gelecek sezon bu tür karşılaşmalarda tribünleri bayanlara açmayı düşündüklerini söyledi. Doğan, Futbol Federasyonu’nun yayıncı kuruluşla, federasyonun Levent’teki merkezinde yaptığı mevcut yayın hakkı bedellerinde iyileştirme anlaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Çirkin tezahüratın futbolu olumsuz etkilediğini kaydeden Doğan, şöyle devam etti: "Maçlarda çirkin tezahürat ve sahaya yabancı madde atılması zaman zaman oluyor ve bu cezalar veriliyor. Çirkin tezahürat futbolumuzun gelişmesine çok önemli dezavantajlar getiriyor. Çünkü çirkin tezahüratın olduğu yere diğer futbolseverler gelmiyor. O tezahüratlar olmasa, oralar eğlence dünyasına dönüşse, statlarımız çok daha kalabalık olacak.

Bu nedenle bunun önlenmesi konusunda mutlaka bir ceza vermeniz lazım. Öteki taraftan baktığınızda boş tribünlere oynanan maçların hiçbir keyfi yok. Futbolda taraftar da oyuncu kadar o güzelliğin parçası. Önümüzdeki yıl için arkadaşlarımızın bir çalışması var. Belki bayanlara açmayı düşünüyoruz seyircisiz maçlardaki tribünleri. Belki bayanlar erkeklere örnek olur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious