Boşanmada 'tatil parası' dönemi

Boşanmada 'tatil parası' dönemi.12025
  • Giriş : 02.06.2009 / 09:24:00

10 yıl önce evlendiği karısıyla anlaşmalı boşanacak olan işadamı Ahmet Dedehayır, oturduğu evi, 20 bin TL nafaka ve 20 bin euro tatil parası vermeyi taahhüt etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşadamı Ahmet Dedehayır, 10 yıl önce evlendiği eski ANAP milletvekili Cavit Kavak'ın yeğeni Banu Kavak'tan anlaşmalı olarak boşanmak için dava açtı. Galatasaray Spor Kulübü yönetiminde de bulunan Ahmet Dedehayır dilekçesinde, biri 7 diğeri 2 yaşındaki iki kızının velayetini anneye bıraktı. Oturdukları Şişli'deki evi de eşine bırakan ve kızlarına aylık 20 bin lira nafaka vermeyi kabul eden Dedehayır, çocukların eğitim masraflarını da karşılayacağını söyledi. Dedehayır, ayrıca eşine ve kızlarına her yıl 20 bin euro tatil parası da vereceğini taahhüt etti.

ÇILGIN PARTİLER VERMİŞTİ

Yabancı uyruklu kadınlarla basıldığı çılgın bekârlığa veda partisiyle de gündeme gelen borsacı Ahmet Dedehayır, güçlükle evlendiği eşi Banu Kavak'tan boşanmak için İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Dedehayır, "İki çocuğumuzun psikolojilerinin bozulmaması için ayrılmamızın daha iyi olacağını düşünüyoruz. Bir daha bir araya gelmemizin hiçbir yararı yok" dedi. Dedehayır'ın çılgın bekârlığa veda partisi sonrası Banu Kavak'la arası bozulmuştu. İki hafta sonra Kavak'ı evlilik için ikna eden Dedeyahır, 1 Ekim 1999'da Çırağan Sarayı'nda sade bir nikâh töreniyle dünya evine girmişti.

En ünlü boşanma davası Toprak'ınki

İşadamı Halis Toprak'a 10 yıl önce boşanma davası açan eski eşi Ayşe Toprak, 5 trilyon lira tazminat istedi. İki kez Yargıtay'dan dönen ve beş yıl süren dava, 2000 yılında sonuçladı. Mahkeme, Toprak'ın 10 çocuğunun annesi olan 33 yıl aynı yastığa baş koyduğu Ayşe Toprak'a 500 milyar maddi, 40 milyar lira da manevi olmak üzere 540 milyar lira tazminat ödemesine hükmetti. Ancak Ayşe Toprak bu parayı almadı.

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*