Boşanmak isteyen eşini öldürdü

Boşanmak isteyen eşini öldürdü.8144
  • Giriş : 30.06.2009 / 17:52:00

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bir kişi boşanmak isteyen eşini ve kayın biraderini öldürdü, eşinin teyzesini yaraladıktan sonra intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, İstanbul'da yaşayan ve bir süre önce eşiyle tartışarak evi terkeden Aysel Y. (25), babasının Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesine bağlı Telçeker köyündeki evine gitti.

Eşinin ailesini telefonla arayarak görüşmek istediğini belirten Necati Y. (30) ise aldığı olumsuz yanıt üzerine, Aysel Y'nin ailesinin yaşadığı Telçeker köyündeki evlerine geldi.

Burada çıkan tartışmada, eşinin kendisinden boşanmak istediğini öğrenen Necati Y, yanında getirdiği tüfekle ateş açtı. Olayda eşi Aysel Y. ve Aysel Y'nin erkek kardeşi Erkan Özer (20), hayatını kaybetti. Eşinin teyzesi Makbule Tayfur'u da (60) yaralayan Necati Y, kendini vurarak yaraladı.

Olayın ardından Necati Y. ve Makbule Tayfur, Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Iğdır Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Necati Y, hayatını kaybetti. Makbule Tayfur'un durumunun ise ağır olduğu bildirildi.

Silahlı saldırının ardından güvenlik güçleri köyde ve hastane çevresindeki önlemleri arttırdı.

Aysel ve Necati Y. çiftinin 4 yıldır evli olduğu ve iki çocukları bulunduğu bildirildi. Aysel Y'nin daha önce eşinden dayak yediğini belirterek ailesinin yanına kaçtığı, ancak bir süre sonra eşi Necati Y'nin yanına dönmeyi kabul ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*