Bosque'den ahlak dersi!

Bosque'den ahlak dersi!.10623
  • Giriş : 21.11.2007 / 15:44:00
  • Güncelleme : 21.11.2007 / 16:21:47

Mahkemede çıkan tazminat Beşiktaş'tan alacağını aşınca İspanyol çalıştırıcı, müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş'ın ceza almaması için FIFA'ya başvuru yaptı, Demirören'e mesaj gönderdi.

Demirören'e de mesaj gönderen Bosque, "Avukata, faizlere ve cezaya ödenecek para, normal alacağımın üstüne çıktı. Davayı aramızda halledelim" diye konuştu.

Beşiktaş ile Vicente del Bosque arasında yılan hikayesine dönen davanın çözümü konusunda en somut adım İspanyol çalıştırıcıdan geldi.
Davanın seyri hakkında bilgi veren Bosque, "Bu hafta içerisinde Beşiktaş'ın eline bir yazı geçecek. Artık bir toplantı olmayacak. FIFA'nın yazısını bekliyoruz. Kulüp yönetimi, bu işi zamana yaymak istiyor. Ancak ben bunu hayretle karşılıyorum. Çünkü Beşiktaş'ın avukatlara ve cezalara ödeyeceği para, bana ödeyeceğinin üzerine çıktı" diye konuştu.

Bundan büyük üzüntü duyduğunu da belirten İspanyol çalıştırıcı, "Ben Beşiktaş için çalıştım. Kulübün yıpranmasını isteyen bir kişi değilim. Zaten olayın bu kadar uzayacağını da tahmin etmiyordum. Ne kulüple, ne de Başkan Yıldırım Demirören ile bir sorunum var. Bu para kulübün kasasından çıkacak. Bu nedenle avukatları bir kenara bırakıp, Demirören ile yüz yüze bu işi halledelim" dedi.

Kartal'a müjde

Başkan Demirören'in, bu işi kişisel prestij meselesine dönüştürmemesini isteyen Bosque, gelecek hafta Portekiz'de olacağını belirterek, "Beşiktaş'ın Porto maçını da izlemeyi düşünüyorum. Gerekirse, Yıldırım Demirören ile orada da görüşebilirim" ifadesini kullandı.

Bosque, Beşiktaş'ı ne kadar düşündüğünü ise şu ifadelerle ortaya koydu:
"Kulübün parası bloke edilmiş durumda. Paranın alınması konusunda zaten sorun yok. Ancak ortada bir disiplin davası var. Avukatlarıma talimat verdim ve Beşiktaş'a sportif (puan silme, transfer yasağı ve küme düşürme gibi) ceza verilmemesi için FIFA'ya başvurmalarını sağladım. Şunu herkes bilsin ki, İspanya'da Beşiktaş'ın bir ferdi gibi çalışmaya hazırım. Dış transferlerde de isterlerse yardımcı olabilirim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious