Bostancı teröristi Yılmazkaya gömüldü

Bostancı teröristi Yılmazkaya gömüldü.7499
  • Giriş : 01.05.2009 / 21:17:00

Bostancı teröristi babası ve dayısı tarafından bugün morgdan alındı. Mezarlığa götürmek için vatandaşlardan yardım istediler ancak ...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bostancı'da ölü ele geçen terörist Orhan Yılmazkaya Kilyos Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze toprağa verilirken mezarın başında aileden sadece dayısı Nuri Öztürk bulundu. Babası Hikmet Yılmazkaya ise polis aracında oturarak mezar başına gelmedi.

Çatışmanın ardından kaldırıldığı Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan 5 gün sonra babası Hikmet Yılmazkaya ve dayısı Nuri Öztürk tarafından polis eşliğinde alınan cenaze önce Zincirlikuyu Mezarlıklar Müdürlüğü'ne götürüldü. Zincirlikuyu Morgu'ndan alınması sırasında uzun süre cenazeyi taşıyacak kimse bulunamadı. Mezarlıktaki güvenlik görevlileri çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Kimsenin yardım etmek istememesi üzerine polisler ve güvenlik görevlileri Yılmazkaya'nın cenazesini araca yerleştirdi.

Burada yapılan işlemlerin ardından İBB Mezarlıklar Müdürlüğü'ne ait cenaze aracıyla Kilyos Mezarlığı'na götürüldü. Yılmazkaya'nın cenazesi namaz kılınmadan defnedildi. Baba Hikmet Yılmazkaya defin süresince polis aracından inmedi. Gazetecilerin sorularına küfürle karşılık veren baba Yılmazkaya, kendisini "Dedesiyim" diye tanıttı. Dayı Nuri Öztürk ise polis ve mezarlık görevlileri ile birlikte defin işlemlerine yardımcı oldu.

Dayı Nuri Öztürk, cenazenin üzerine toprak atarken baba Hikmet Yılmazkaya ise oturduğu polis aracından hiç inmedi. Nuri Öztürk defin işleminin ardından mezarın başına dikilen tahtaya "Orhan" yerine "Haluk" ismini yazdı. Mezara toprak atan Öztürk, basın mensuplarının sorularını yanıtlamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*