Boyama fabrikasında patlama: 1 ölü

  • Giriş : 21.07.2008 / 15:14:00

Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Yünteks İplik Boyama Fabrikası'nda dün akşam meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 4 işçi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vücutlarında ağır yanıklar olan işçilerden Ramazan Demir, sadece büyük bir gürültünün ardından savrulduğunu hatırlayabildiğini söyledi.

Isparta ile Gönen İlçesi arasında bulunan Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Yünteks İplik Boyama Fabrikası'nda dün saat 20.30 sıralarında buhar basınçlı boya kazanında patlama meydana geldi. Nedeni henüz belirlenemeyen patlamada 25 yaşındaki Mustafa Sert öldü. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan 25 yaşındaki Avni Tüccar, 27 yaşındaki Emre Erçe, aynı yaştaki Ramazan Demir ve 28 yaşındaki Kerim Tanrıkulu Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan Avni Tüccar, Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilirken, diğer 3 işçi SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi'nde tedaviye alındı.

Yaralı işçi Ramazan Demir, her şeyin bir anda olduğunu belirterek, “Büyük bir gürültüyle patlama meydana geldi. Sadece savrulduğumu hatırlıyorum, gerisini hatırlamıyorum” dedi. SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki işçilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı. Üretime ara verilen fabrikada inceleme başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*