Boydak'tan hükümete tasarruf çağrısı

Boydak'tan hükümete tasarruf çağrısı.11350
  • Giriş : 24.11.2008 / 21:21:00

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, ekonomik krizin Türkiye'yi bazı ülkelere göre daha az etkilediğini belirterek hükümete önerilerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, ekonomik krizin Türkiye'yi bazı ülkelere göre daha az etkilediğini belirterek, ''Mali disiplinden ve enflasyondan taviz verme lüksümüz yok. Ayrıca, kamu harcamaları biraz kesilebilir'' dedi.

KAYSO Kasım ayı olağan toplantısı, KAYSO Meclis Başkanı M. Sami Yangın başkanlığında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan KAYSO Başkanı Boydak, krizin Türkiye'yi ve özellikle de sanayicileri etkisi altına aldığını ifade ederek, Türkiye'nin dünyayı zorluğa sürükleyen finansal enstrümanlarla yeni tanıştığını, bu nedenle uluslararası finansal enstrümanların yol açtığı krizi daha az hissettiğini vurguladı. Boydak, ''Bu durum bizim için bir avantaj. Ancak, mali disiplinden ve enflasyonla mücadeleden taviz verme lüksümüz yok. Ayrıca kamu harcamaları biraz kesilebilir. Bir yandan da Türkiye büyümek zorunda'' diye konuştu.

Sanayici olarak herkesin bu zor süreçte çok dikkatli olması gerektiğini belirten Boydak, şöyle devam etti:

''Önce kendi evimize çeki düzen vereceğiz. Odalarımızı tek tek elden geçireceğiz. Borçlanmamızı ve ödeme planlarımızı iyi yapacağız. Ondan sonra da hükümetten beklentilerimiz bakacağız. Her şeyi bir kesimden beklemek doğru değil. Ancak şunu da belirteyim ki, hep birlikte, el birliğiyle bu zor dönemi aşabiliriz. Bizler, el birliği yaparak daha önce de krizler aştık, bunu da aşacağımızdan hiç şüphem yok. İyi niyetle ve iyi bir yönetimle bunu başaracağız.''

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü de, ülke ekonomisi ve Kayserili sanayiciler için günün 24 saati çalıştıklarını, şu anda Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nin Türkiye'nin gözbebeği olduğunu söyledi.

Hasyüncü, ''Bu yılın 10 ayında yaptığımız çalışmalarla, elektrik trafolarını yeniledik, enerji nakil hatlarını yer altına aldık, aydınlatma direklerini yeniledik ve çevre düzenlemelerini tamamladık. Gece-gündüz çalışmalarımız devam ediyor. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ni misafirlerimize gururla gösteriyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*