Boydak'tan işadamlarına kriz tavsiyesi

Boydak'tan işadamlarına kriz tavsiyesi.13267
  • Giriş : 10.11.2008 / 08:53:00

Mobilya sektörünün öncü markalarından İstikbal'in Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, işadamlarına tavsiyelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mobilya sektörünün öncü markalarından İstikbal'in Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, işadamlarının kriz yüzünden morallerini bozmamalarını tavsiye etti. Boydak, “Kriz döneminde moral ve motivasyonunuzu koruyun. Karamsarlığa düşmek işlerin daha kötüye gitmesine yol açar” dedi.

Memduh Boydak, Genç İşadamları Derneği'nin daveti üzerine Hatay'a gelerek Antakya'daki sanayici ve işadamları ile tecrübelerini paylaştı. Ekonomik kriz sürecinde nasıl bir duruş sergilemeleri konusunda çeşitli önerilerde bulunan Boydak, holdinglerinin küçük bir atölyeden fabrikaya, oradan da holding olmalarına giden serüvenlerini anlattı.

REHAVETE KAPILMAYA GEREK YOK

İş adamının hiçbir zaman rehavete kapılmaması gerektiğine dikkat çeken Boydak, işlerinin yolunda gittiği dönemlerde tedbirli davranmanın yerinde olacağını vurguladı. Özellikle patronların, zenginliğin verdiği güç ile yaşantılarını çok noktalara taşımalarının doğru olmadığını kaydetti. Küçük bir atölyeden fabrikaya oradan da holdinge dönüşmelerinin altındaki en büyük etkenin iş dünyasındaki ahlaki değerlere, uç noktalarda yaşantılar sürmemelerine bağlı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*