Böyle alerji görülmedi!

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

İngiltere’de bir kadın cep telefonuna dokunamıyor, bilgisayarını açamıyor, mikrodalga fırında yemek pişiremiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kısaca teknolojinin yanından bile geçemiyor… Cep telefonuyla konuşmak ya da araba kullanmak birçok kişi için modern hayatın bir parçasıyken İngiltere’de yaşayan Debbie Bird bu aktivitelerin hiç birini hayata geçiremiyor. Çünkü onun teknolojiye alerjisi var.
Bilgisayarların, cep telefonlarının, mikrodalga fırınların ve bazı otomobillerin yarattığı ‘duman’lı elektromanyetik alanlara karşı hassas olan Bird çareyi modern teknolojiden uzak durmakta buluyor.
Alerjisi olduğu araçların yanına gittiğinde cildinde kızarıklıklar olmaya başlayan 39 yaşındaki kadının göz kapakları da normalinden üç kat kadar büyüyor.
Spa merkezi işleten Bird kendisini modern teknolojiden korumak için evinin duvarlarını özel bir karbon boyayla boyatırken pencerelere koruyucu film taktırdı. Geceleri eşi Tony ile gümüş kaplama bir cibinliğin altına uyuyan Bird alerjileriyle ilgili olarak şunları söyledi:
‘Alerjilerim günlük hayatımı ciddi şekilde etkiliyor. Cep telefonu kullanamadığım gibi telsiz telefonla da konuşamıyorum. Arkadaşımın arabasına bile binemiyorum. Çünkü bindiğim zaman başım ağrımaya ve karıncalanmaya başlıyor’.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious