Böyle anneler de varmış!

Böyle anneler de varmış!.13125
  • Giriş : 01.10.2008 / 17:38:00

Adana’da annelerinin gezmeye giderken üzerlerine kapıyı kilitlediği 5 yaşındaki İlayda, 2 yaşındaki Aras ile 11 aylık Suzan, 5 saat boyunca yalnız kaldı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karınları acıkınca ağlayan çocukların sesini duyan komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, itfaiye ekiplerinin de yardımıyla 3 kardeşi evden aldı. Anne ve babalarına ulaşılamayan minikler İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Güzelyalı Mahallesi 134 sokaktaki Kelebek Apartmanı 6'ncı kattaki daireye bir ay önce taşınan, komşularının da soyadını bilmediği Gülşah adlı kadın, bugün saat 09.00 sıralarında 3 çocuğunu evde bırakıp, gezmeye gitti. Saat 14.00 sıralarında evdeki çocukların ağlayıp, kapıya vurmaları üzerine komşuları polise haber verdi. Eve gelen polis, kapı arkasındaki çocuklarla konuşup, bilgi almaya çalıştı. Kapıda anahtar olup olmadığını araştıran polis, çocuklardan İlayda ile konuştu. Polisin sorularına tek tek yanıt veren minik İlayda, “Annemin adı Gülşah, babamın Ender. Annem gezmeye gitti, 2 kardeşimle birlikte biz evde yalnızız” dedi.

KARDEŞLERİNİ ANNE GİBİ KORUDU

Bitişik daireden çocuklara ulaşmaya çalışan polis, açık balkon kapısından dışarı çıkan Aras'ın aşağı sarkmaya çalıştığını fark edince, kapıdaki ablası İlayda'ya haber verdi. İlayda, kardeşini kucaklayarak balkondan içeri aldı.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'na durumu telefonla bildirip, içeri girmek için izin isteyen ekipler, “Gerekirse kapıyı kırıp, çocukları kurtarın” talimatı üzerine itfaiyeyi çağırdı. Yangın merdiveniyle 6'ıncı kattaki daireye giren polisler, İlayda, Aras ve Suzan'ı kurtardı. Ekip otosuna alındıkları sırada kendisini görüntüleyen kameralara el sallayan İlayda, ağlayan Suzan'ı da kucağından bir an olsun indirmedi. Anne şefkatiyle kardeşine sarılan küçük kız, yöneltilen soruları soğukkanlılıkla cevaplandırdı. Kardeşlerini yaklaşık 5 saat boyunca anne gibi sahiplendiği anlaşılan İlayda ve 2 kardeşi, araştırmalara rağmen anne ve babasına ulaşılamayınca savcılık talimatıyla İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi. Soruşturma sürüyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*