Böyle Kaymakam görülmedi

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Kitapları toplatan kaymakam, bu kez de saha kapısına kilit vurdurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Altınpınar, belediyenin düzenlediği Futbol turnuvasının yapıldığı kaymakamlığa ait halı sahanın kapısına 'ruhsatı yok' gerekçesiyle kilit vurdurdu.
Isparta'nın Sütçüler İlçesi Kaymakamı iken "30 bin Kürt ve bir milyon Ermeni öldürüldü" diyen yazar Orhan Pamuk'un kitaplarını toplatmasıyla tepki toplayan Kaymakam Mustafa Altınpınar yine gündemde. Yaklaşık bir yıldır Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde Kaymakamlık yapan Altınpınar, Dicle Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Futbol turnuvasını engelledi. Kaymakamlık tarafından halı sahası kapısına asılan yazıda, işletmenin ruhsatının olmaması gerekçe gösterildi. Dicle Belediyesi de karara tepki olarak kaymakamlığın işlettiği halı saha için en geç 15 gün içerisinde ruhsat alınmasını istedi.

Sahanın kapısına kilit vurulmasının duyulması üzerine turnuvaya katılan 16 takımın 160 oyuncusu spor kıyafetlerini giyerek Diyarbakır Valiliği'ne gitmek istedi. Dicle Belediye Başkanı Abdullah Akengin, konuyu Vali Efkan Ala'ya ileteceğini söyleyerek gençleri kararlarından vazgeçirdi. Sporcular sahanın tekrar kapatılması halinde ana yol üzerinde top oynayacaklarını kaydettiler.

İlçede gençlerin en önemli ve tek sosyal aktivitelerinin Futbol olduğunu belirten Belediye Başkanı Akengin, kaymakamlığın kararının keyfi bir uygulama olduğunu savundu. Başkan Akengin, sorunun çözümü için Vali Ala ile görüşmek için Valiliğe gitti. Görüşmelerin ardından valilik devreye girerek sahayı açtırdı.

Dicle Belediyesi'nin 20 gün sürecek Futbol turnuvası 9 Temmuz Pazar günü başladı. 16 takımın katıldığı turnuva kapsamında şimdiye kadar ise, 6 maç yapıldı. Dört takımlı grup maçları lig ve puan üsulu yapılacak. Gruplarda ilk ikiye kalan takımlar bir üst tura çıkacak. Bundan sonraki maçlar eleminasyon sistemine göre yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious