Böyle miras dağıtımı görülmedi

  • Giriş : 14.01.2007 / 00:00:00

Portekiz'de mirasçısı bulunmadan ölen bir kişinin, vasiyeti gereği, mirasını Lizbon telefon rehberinden rasgele seçtiği 70 kişiye dağıttığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Luis Carlos'un 29 yaşındayken böyle bir karar aldığı ve bu kararını kayda geçirmek amacıyla iki tanıkla birlikte Lizbon'da bir notere gittiği kaydedildi.

Bu tanıklardan aynı zamanda arkadaşı olan Anibal Castro Vila, "Luis Carlos, noter memurunun şaşkın bakışları altında, telefon rehberini istemiş ve rasgele isim seçmeye başlamıştı. Memur, akıl sağlığının yerinde olup olmadığını anlamak için ona birçok soru sordu, ancak Carlos tamamen ne yaptığının bilincindeydi. Malını mülkünü tanımadığı insanlara bırakarak eğlenmek istiyordu" dedi.

Luis Carlos de Noronha Cabral da Camara'nın, Lizbon'un merkezinde 12 odalı bir apartman dairesi, kuzeydeki Guimaraes'de bir ev, bir otomobil ve mirasçılar arasında paylaştırılmak üzere 25 bin avro para gibi mal mülkünü miras olarak bıraktığı belirtildi.

Komşuları, Lizbonlu zengin bir aileden gelen Luis Carlos'un zamanını tek başına okuyarak ve müzik dinleyerek geçirdiğini, hiçbir zaman evlenmediğini ve mal mülklerini birer birer satarak yaşamını sürdürdüğünü anlattılar.

Bu arada, kendilerine böyle bir miras kaldığını öğrenen kişilerden birçoğu, bunun önce kötü bir şaka olduğunu düşündüklerini belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious