"Böyle taraftar görmedim"

  • Giriş : 21.02.2008 / 16:03:00

Fenerbahçe'nin tarihi galibiyeti İspanyol basınında geniş yer buldu. Sevilla başkanı Del Nido, muğlubiyetten dolayı kızgın olduğunu söylerken, "Hayatımda böyle bir taraftar grubu daha önce hiç görmedim ifadesini kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe’nin Sevilla’yı 3-2 yendiği karşılaşmaya İspanyol basını geniş yer verdi. "Kaybediyor ama iz bırakıyor. Sevilla cesaretinin bedelini sonda ödedi" başlıklarını atan Marca gazetesi, Fenerbahçe karşısında iki kez beraberliği yakalayan İspanyol takımının kazanmak için eline fırsat geçirmesine rağmen kaybettiğini belirtti. AS gazetesi de, "Defans kendi kendini yıktı" başlığını atarken, Sevilla’nın defansta çok büyük hatalar yaptığını savundu. Gazete maçın en iyi oyuncusu olarak Lugano’yu seçerken, tüm İspanyol gazetelerinin Roberto Carlos’a "0" puan vermesi dikkat çekti. Carlos için, "Gününde değildi. Sevilla, Brezilyalı futbolcuya şans getirmiyor" yorumları yapılarak, Roberto Carlos’un sakatlığından dolayı ikinci maçta forma giyememe riskinin olduğu kaydedildi.

Bu arada maç öncesi iddialı demeçler veren Sevilla Kulübü Başkanı Jose Maria Del Nido İspanyol basınında yer alan açıklamalarında, "Kazanmak için gelmiştik ama bunu yapamadık, kızgın dönüyorum" dedi. Hayatında hiçbir zaman Fenerbahçe taraftarı gibi bir taraftar grubu görmediğini kaydeden Del Nido, "Burada herkes aynı düzeyde takımını destekliyor. Bir gösteri ve hayran olunacak Türk taraftarı vardı" şeklinde konuştu. Jose Maria Del Nido, turu geçme şanslarını "yüzde 50" olarak gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious