Bozdağ: ABD, FETÖ'yü koruyor

Bozdağ: ABD, FETÖ'yü koruyor.9621
  • Giriş : 06.06.2018 / 12:02:00

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, FETÖ ile ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hükümet adına açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz'da darbeye kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ile ilgili açıklama yaptı.

Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, "ABD, FETÖ'yü koruyor ve kullanmaya çalışıyor. Onlara sesleniyorum. Türkiye'ye karşı kullanamazsınız. Onlar kullanışlı malzeme vasfını kaybetti. FBI araştırma başlattı ABD'deki faaliyetlerine ilişkin. Ama biz Türkiye'deki darbe girişimine karşı soruşturma başlatsın istiyoruz" dedi.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın Habertürk televizyonunda yaptığı açıklamalar şöyle:

Kandil'e her an operasyon olabilir. Kuzey Irak'ta operasyonlar uzun süredir sürüyor. Kandil terör yuvası. TSK Kandil'e geniş kapsamlı havadan operasyonlar yaptı. İhtiyaç duyulduğu takdirde yine havadan ve gerekirse karadan operasyon yapılacaktır. Seçim var diye beklemek olmaz. Kandil'e bir operasyon yapabiliriz dediğimiz zaman Kandil'den önce CHP'den ses geliyor. Onların avukatlığını yapmak CHP'ye kalmış. Afrin bölgesine harekatı yaptığımızda da önce karşı çıktılar sonra vatandaşın desteğini görünce geri adım attılar.

Biz bunları Irak hükümetiyle konuşuyoruz, konuşmadan yapmamız mümkün değil. Uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımız var. Irak hükümeti tam kontrol etmiş olsa oraya ayrıca bir harekat yapmamıza gerek kalmaz.

Menbiç konusunda çok net bir takvim var. 90 günü tam olarak planlamış bir takvim var. Neler yapılacağı kalem kalem belirtilmiş bir takvim. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve mutabakat sağlanmış durumda. ABD'den beklentimiz bu plana uyulması. Sabrımız taştı sınanmak da istemiyoruz. Ya yaparsınız ya yaparız diyoruz. Bu Menbiç’le kalacak bir iş değil. Fırat’ın doğusuda teröristlerden temizlenecek. Önce anlaşmayla buraların temizlenmesini isteyeceğiz. Bu gerçekleşmezse Türkiye’nin hakları vardır bunu yapmakta tereddüt etmeyiz.

"ABD, FETÖ'YÜ KULLANMAYA ÇALIŞIYOR"

ABD ile oturarak çözelim. İki müttefik olarak gereğini yapalım. ABD ve ABD halkı için Usame bin Ladin ne anlam ifade ediyorsa terörist başı Gülen bizim için o anlamı ifade ediyor. Ben Adalet Bakanı ile iki kez görüştüm. Açıkça söylüyorum. ABD FETÖ'yü koruyor ve kullanmaya çalışıyor. Onlara sesleniyorum. Türkiye'ye karşı kullanamazsınız. Onlar kullanışlı malzeme vasfını kaybetti. FBI araştırma başlattı ABD'deki faaliyetlerine ilişkin. Ama biz Türkiye'deki darbe girişimine karşı soruşturma başlatsın istiyoruz.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*