Bakan Bozdağ'dan Anıtkabir yanıtı: Yalan!

Bakan Bozdağ'dan Anıtkabir yanıtı: Yalan!.21944
  • Giriş : 18.07.2017 / 08:22:00
  • Güncelleme : 18.07.2017 / 12:33:36

Anıtkabir'in imara açılacağı iddialarına Adalet Bakanı Bozdağ'dan yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anıtkabir'in imara açılacağı iddialarına hükümetten cevap geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Mimarlar Odası'nın çarpıtması olduğunu belirtti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise yeni yapılaşmanın söz konusu olmadığını belirtti.

Bekir Bozdağ, Anıtkabir'in imara açılması diye bir konunun olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Sayın Melih Gökçek'in bir açıklaması var, orada detaylı bilgiler var. Anıtkabir'in imara açılmasını Ankara Büyükşehir Belediyesi veya herhangi bir belediye başkanının düşüneceğini tahmin etmiyorum. Mimarlar Odasının çarpıtması var, onların söylediği gerçek değil. Milli Savunma Bakanlığının kullanmakta olduğu lojmanlar var, o da Anıtkabir'in içinde değil, karşı tarafta. Melih Gökçek onunla ilgili bir konu olduğunu söyledi. Yeni bir inşaat falan değil."

Gökçek de konuyla ilgili şunları söylemişti:

"Milli Savunma Bakanlığı bizden talep etti ve yapıldı. Yeni yapılaşma söz konusu dahi değil. Sadece mevcut askeri lojmanlar resmileşti. Bir kez daha, ideolojik düşünceleriyle hareket eden bir takım oda yöneticileri ve internet siteleri; halkı yanıltarak, algı oluşturma çabası içerisindeler. Ancak yine bilgisiz, belgesiz, yine boş çaba içindeler."

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*