Bozdağ: İftirayı alışlanlık haline getirdi

Bozdağ: İftirayı alışlanlık haline getirdi.9370
  • Giriş : 16.04.2009 / 16:07:00

CHP'li Atilla Kart'ın; Ak Parti'nin veya bir teşkilatının Deniz Feneri ve Yimpaş gibi kurumlardan yardım aldığı iddialarına Ak Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ'dan tokat gibi cevap.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, partisi ve herhangi bir teşkilatlarının; yabancı devletlerden, uluslararası kuruluşlardan, Türk uyrukluğunda olmayan kişilerden, Deniz Fenerinden, YİMPAŞ'tan hiçbir maddi yardım almadığını kaydetti.

Bozdağ, yaptığı yazılı açıklamayla, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın, ''Deniz Feneri ve Yimpaş yapılanması içinde, kayıt dışı ve illegal yollardan AK Parti'ye para aktarıldığına dair bulgular var. AK Parti Yozgat Şefaatli ilçe teşkilatının, kara para ya da kayıt dışı para trafiğinin yönlendirilmesinde önemli bir rol üstlendiğine dair bilgiler tarafımıza ulaştı'' şeklindeki iddialarına yanıt verdi.

Kart'ın bu açıklamalarının, partisine ve teşkilatlarına yönelik iftira olduğunu belirten Bozdağ, Kart'ı, partisine ve ilçe teşkilatına yönelik bu asılsız iddiasını ispatlamaya, elindeki bilgi, belge ve delili açıklamaya, yargı makamlarına vermeye davet etti. Bekir Bozdağ, ''Aksi takdirde kendisi kamuoyu önünde müfteri durumuna düşeceği gibi, biz de kendisini müfteri ilan edeceğimizi buradan kamuoyuna ilan ediyoruz'' dedi.

Bozdağ, AK Parti'nin hesaplarında, ''şeffaflığı ve hesap verilebilirliği'' temel ilke edindiğini ifade etti.

Partisinin bütün mali işlemlerini banka aracılığıyla yaptığını, partisinin mali tablolarının, partinin kurulduğu günden beri sürekli güncellenerek internet sitesinde yayınlandığını dile getiren Bozdağ, AK Parti'nin, bu konuda diğer partilere öncülük ettiğini ve Türk siyasi hayatında bir ilki gerçekleştirdiğini bildirdi.

''PARTİMİZE DÖNÜK HUSUMETLERİN ÜRÜNÜDÜR''

AK Parti Grup Başkanvekili Bozdağ, Anayasa ve Siyasi Partiler Kanununa göre partisinin hesaplarının Anayasa Mahkemesi tarafından denetlendiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Yaptığı denetimler sonucunda Anayasa Mahkemesi, partimiz gelir ve giderlerinin ve bu konudaki her tür işlemlerin, Anayasa ve Siyasi Partiler Kanununa uygun olduğuna karar vermiştir. Partimiz ve herhangi bir teşkilatımız bugüne kadar; yabancı devletlerden, uluslararası kuruluşlardan, Türk uyrukluğunda olmayan gerçek ve tüzel kişilerden, Deniz Feneri'nden, Yimpaş'tan hiçbir maddi yardım almamıştır. Bunun aksinin iddiası veya ileri sürülmesi, partimize dönük husumetlerin bir ürünü olup, tartışmasız bir iftiradır.

Daha önce bu iftiralar, partimiz sözcüleri tarafından defalarca yalanlandığı halde, CHP'liler tarafından belli bir maksatla ve belli aralıklarla sürekli dile getirilmektedir. Şu bir gerçek ki; hiçbir iftira, çok tekrarlanmakla gerçek hale gelmez ve getirilemez.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*