Bozkır'da okullar bir gün tatil edildi

Bozkır'da okullar bir gün tatil edildi.11438
  • Giriş : 07.01.2009 / 12:49:00

Konya'nın Bozkır ilçesinde eğitime 1 günlük kar molası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'nın Bozkır ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Bozkır ve Ahırlı ilçeleri ile bu ilçelere bağlı köylere yoğun kar yağışına bağlı olarak elektrik de verilemiyor. Pınarcık Köyü'nde de yıldırım düşmesi sonucu 2 evin yandığı bildirildi.
Konya ve bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle Konya'nın Bozkır ve Ahırlı ilçelerinde ana yol kenarlarındaki elektrik direkleri yıkıldı. 2 ilçe ve bu ilçelere bağlı yaklaşık 40 köye elektrik verilemiyor. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı Bozkır'da eğitime bir gün ara verildi.

Seydişehir-Bozkır yolu paralelinde bulanan elektrik direklerinin aşırı kar yağışı nedeniyle yıkıldığını belirten Bozkır Belediye Başkanı Mehmet Akif Ülker, direklerin büyük hasar göresi nedeniyle ilçe ve köylerde elektriklerin kesildiğini kaydetti. Ülker, belediyeye ait 2 greyderle köylere ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Yıldırım düşmesi sonucu iki evin yandığı Pınarcık Köyü'nde çıkan yangın için yoğun caba sarf ettiklerini belirten Mehmet Akif Ülker, "Yangın çıktığını duyunca belediyenin itfaiye ekipleri hemen harekete geçti. Fakat yollar elverişsiz olduğu için itfaiye erleri de ilerleyemedi. Konya merkezinden gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangını kontrol altına aldı. İlçeye ve köylere elektrik verilemiyor. Şu ana kadar yolda 60'ın üzerinde elektrik direğinin yıkıldığını öğrendik. Ekipler, yollarda devrilerek ulaşıma engel olan direkleri yol kenarına çekti. Muhtemelen ilçeye ve köylere bugün elektrik verilemeyecek. MEDAŞ ekiplerinin yolda olduğu bilgisine ulaştık." dedi.

İlçe merkezinde kar temizleme çalışmalarını tamamladıklarını belirten belediye başkanı, acil yardıma ihtiyacı olan köylere ulaşmaya çalıştıklarını aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*