Bozuk bankamatik zengin etti!

Bozuk bankamatik zengin etti!.11704
  • Giriş : 22.04.2009 / 22:37:00

Kredi kartı borcu batağındaki çift para saçan bozuk bankamatikle zengin oldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yatırım danışmanlığı yapan Joanne Jones ve kocası Darren, şans eseri bozuk bir bankamatik buldular. 88 gün boyunca bankamatiğe 300'den fazla kez giden çift, 60 bin poundun üzerinde para çekti.

Paranın bir kısmını başka banka hesabına aktaran zift, 27 bin poundluk kısmını da üzerlerinde 'tatil parası', 'araba parası', 'kıyafet parası' ve 'mutfak parası' yazan zarflara bölüştürdüler. Çocukları olmayan çift, bir aile kurmayı planlamaya bile başladı. Zarflardan birine de 'bebek parası' ayırdılar.

Ancak, peri masalı çok uzun sürmedi. Jones çifti, görevlilerin nakit paranın eksildiğini farkedip, güvenlik kamerası kayıtlarını kontrol etmeleriyle yakalandı. Dünkü duruşmalarında parayı çaldıklarını itiraf eden Jones ve kocası 9'ar ay tecilli hapis ve 250 saatlik kamu hizmeti cezasına çarptırıldı.

Bozuk HSBC bankamatiğinin Essex'teki Billericay kasabasında bir süpermarkette bulunan ve banka hesabında olandan daha fazla para çekilmesi halinde ekstra çekilen parayı kayda geçirmediği anlaşıldı. Geçen yıl 8 Mayıs'ta bankamatiğe giden Bayan Jones, bankada o kadar parası olmamasına rağmen üç işlemde yaklaşık 300 pound para çekebilince daha fazla para çekmek için Bay Jones'u da ikna etti.

Wickford'lu çift, bankamatiğe her gidişlerinde ortalama 200 pound para çekti. Bir defasında on dakika içinde 2 bin 400 pound çekti. Bu nakit çekimleri, Jones'un banka hesabında ya da bankamatiğin içindeki hesaplama mekanizmasına yansımadı ve HSBC başlangıçta makineleri parayı yerleştiren görevlilerden şüphelendi.

Ancak güvenlik kameraları izlendiğinde durum anlaşıldı. Çift geçen yıl 27 Mayıs'ta tutuklandı ve dün yapılan duruşmada savcı, çiftin 13 bin poundluk Chrysler marka bir spor araba aldıklarını ve geçeliği 600 pound olan bir otelde kaldıklarını söyledi.Çiftin evinde yapılan aramada da çok sayıda pahalı giyim ve kozmetik ürünü bulurdu. Mutfakta da bir miktar nakit para farklı zarflara bölüştürülmüştü.

Bankamatiğin çok eski olmasından dolayı hatalı işlem yaptığı kaydedilirken, ağlayan karısına sarılan Bay Jones, duruşma salonundan çıkarken, "Çok pişmanız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*