Bozuk makineyi böyle teşhir etti

Bozuk makineyi böyle teşhir etti.16098
  • Giriş : 20.11.2008 / 22:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:28:01

Sakarya'da çamaşır makinesi bir türlü iflah olmayan adam, makineye ilginç bir ceza verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde yaşayan çitçi Aydın Yılmaz, sürekli arıza yapan çamaşır makinesini evinin önüne kurduğu bir iskelenin üzerine koyarak teşhir ediyor.

Yılmaz, 3,5 yılda 7 kez tamire götürdüğü ve üstüne “Ben çok adi bir makineyim, 7. operasyon, sonuç 0” ibarelerini yazarak, teşhir ettiği makineyi 25 gündür evinin önünde sergiliyor.

Söğütlü Kaynarca arasındaki yoldan geçen sürücüler ya da yayalar, bir evin önünde yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki bir iskele üzerine konulan ve üstünde çeşitli yazılar bulunan çamaşır makinesine bakmadan edemiyor. Aracıyla geçenler ise merak uyandırıcı bu durumu yakından görmek için geri dönme ihtiyacı hissediyor.

 

Sürekli arıza çıkaran çamaşır makinesini aldığı firmayı protesto etmek için, bu yolla teşhir etmeyi seçtiğini belirten Yılmaz, yaptığı işi, “tüketici tepkisi” olarak değerlendiriyor.

İlk çamaşır makinesini 14 yıl kullandığını ve hiçbir sorunla karşılaşmadığını belirten Yılmaz, 2005 yılında 850 YTL ödeyerek aldığı ve o günden bu yana sürekli arıza çıkaran makineyi aldığına pişman olduğunu ifade etti.

Çamaşır makinesini 3,5 yılda 7 kez tamire götürdüğünü anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Makineyi aldıktan birkaç ay sonra dış kapağında bir sorun çıktı, onu değiştirdiler. Daha sonra farklı yerlerinde arıza meydana geldi. İki, üç ayda bir makinemiz bozuluyor ve biz tamirci çağırıyoruz. Yetkililer her gelişinde başka bir parçasının arıza yaptığını söylediler. Tamire gidip gelmesi de zaman alıyor. Bu süre içinde eşim çamaşırları elinde yıkamak zorunda kalıyordu. Makinenin garantisi bittikten sonra, bana maddi olarak da yük getirmeye başladı. En son ana kartının yandığını söylediler. Benden 125 YTL istediler. Ben de yaptırmadım, bir makine 3,5 yılda bu kadar arızalanıyorsa, demek ki firmanın hatası var.”

“TÜKETİCİ HAKLARI KURULUNA DA ŞİKAYET ETTİM”

Yılmaz, servisten getirdikten sonra makineyi evinin bahçesine koyduğunu dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Makineye ettiğim masrafla yeni bir makine alırdım. Makineden dolayı canımız çok yandı. Firmanın müşteri hizmetlerini aradım ve onlara (Makinenizin reklamını yapıyorum. Evimini önüne kurduğum iskeleye koydum ve üzerine “Ben çok adi bir makineyim, 7. operasyon, sonuç 0” yazdım) dedim. Daha önceki makinemi 14 yıl kullandım, hiç tamire götürmedim. İyi bir marka alalım, yıllarca kullanayım diye düşündüm, ama maalesef ilk makinemi arar oldum. 25 gündür makineyi burada sergiliyorum. Tüketici Hakları Kuruluna da şikayet ettim. Bana garantisi bittiği için, bir şey yapamayacaklarını belirttiler.”

Yeni bir makine siparişi verdiğini kaydeden Yılmaz, “Bu ekonomik krizde zor günler yaşıyoruz. Bu sefer makineyi tanıdık bir esnaftan alacağım ve taksitlerini yılbaşından sonra ödemeye başlayacağım. Bugünlerde gelir yeni makinemiz. Eşim şu anda çamaşırları elinde yıkıyor. Evin önünden arabayla geçen vatandaşlar, arabalarını durdurup, makinenin üstündeki yazıyı okuyorlar. Gülüp geçiyorlar” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*