Bozuk saat için kuyumcuyu öldürdü

  • Giriş : 15.06.2007 / 17:18:00

Erbaş’ı öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Nezihi K. bugün adli makamlara sevkedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çorum’da 53 yaşındaki kuyumcu Fahri Erbaş’ı öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Nezihi K. bugün adli makamlara sevkedildi. N.K.polise verdiği ifadesinde, “Fahri Erbaş’tan aldığım saat bozuk çıkınca değiştirmek istedim. Bana ‘garanti belgesini getir değişelim’ dedi. Garanti belgesini bulamadığım için bir gün sonra tekrar yanına gittim. Ancak aramızda tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce üzerimdeki tabanca ile ateş edip onu öldürdüm” dedi.

Yeni Mahalle’deki Eğridere Çarşısı’nda faaliyet gösteren bir kuyumcu mağazasında 4 gün önce meydana gelen olayda, işyeri sahibi Fahri Erbaş’ı silahla öldüren ve bir gün sonra yakalanan 29 yaşındaki Nezihi K. bugün çelik yelek giydirilip, yoğun güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Suçunu itiraf eden zanlının 2003 yılında cinayet suçundan yattığı Eskişehir Cezaevi’nden firar ettiği öğrenildi. Nezihi K.’nın İstanbul doğumlu olduğu ve Çorum’a daha önceden de gelerek kuyumcu Fahri Erbaş’ın işyerini sürekli kontrol ettiğide yapılan araştırma sonucu tespit edildi. Polise verdiği ifadesinde Nezihi K., Fahri Erbaş’tan bir adet kol saati aldığını, ancak aldığı saatin bozuk çıktığını söyleyerek, “Tekrar işyerine gidip saatin bozuk olduğunu ve değiştirmesi gerektiğini söyledim. O da bana ‘garanti belgesini getir değişelim’ dedi. Garanti belgesini bulamadım. Bir gün sonra tekrar yanına gittim. Ancak aramızda tartışma çıktı. Ben de üzerimdeki tabancayla ateş edip öldürdüm” dedi.

Diğer taraftan polis, olayı çok yönlü soruşturmayı sürdürüyor. Cinayetin işlenmesinin altında başka nedenler olabileceği üzerinde duran polis, görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, katil zanlısının, Fahri Erbaş’a sık sık geldiği ve bazı zamanlarda da dışarıdan kontrol ettiği kaydedildi. Nezihi K. polisteki ifadesinden sonra Cumhuriyet Savcılığı’na sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious