Brad Pitt'in son filmi kasımda vizyonda

  • Giriş : 26.09.2007 / 13:01:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:13:29

Venedik Film Festivali'nde Brad Pitt'e en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandıran 'Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı' adlı film 16 Kasım'da vizyona girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Film, 1880'ler ABD'sinin ünlü kanun kaçağı Jesse James'in saplantılı ve yıkıcı hayat hikayesini konu alan Ron Hansen'ın kitabından beyazperdeye uyarlandı.

Brad Pitt filmi değerlendirdi:

"Biliyorsunuz ki filmde Jesse James 125 kere tasvir ediliyor. Andrew Dominic bana, Jesse James'in  yaşamının  son yılını, ölümünü ve suikasti anlatan bu kitabı yolladığında bu rolün oynamanın güzel olacağını düşündüm" dedi.

Filmde yeni bir soygun peşinde olan James'in düşmanları onun bu planının bozulacağının ve James'in yakalanmasıyla ellerine geçecek paranın planlarını yapmaktadırlar.

Bu sırada Robert Ford isimli bir genç Jesse James'in çetesine katılır. Batının efsanevi kanun kaçağına karşı kızgın olan Robert'ın amacı aslında  batının en hızlı silahını susturmaktır.
 


Pitt, başlığı neden sevdiğini de anlattı:

"Başlık kötü kaderi çok iyi hissettiriyor. Aynı zamanda bu film Jesse James efsanesi ile korkak Robert'ın hikayesini ayırıyor. Böylelikle James'in  kim olduğunu aslında daha iyi anlıyorsunuz. Onu bu olayları yaşamaya iten zamanda neler yaşandığını az çok tahmin edebiliyorsunuz.

'Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikasti', Western filmlerinin perde arkası gibi olsa da bu türü tanımlarken kullandığımız standartlarla çok da örtüşmüyor. Bence Yunan trajedyalarına daha çok benziyor. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious