Bryan Adams'tan genç şarkıcılara tavsiye

Bryan Adams'tan genç şarkıcılara tavsiye.9269
  • Giriş : 03.05.2008 / 23:09:00

Kanadalı ünlü rock şarkıcısı Bryan Adams, müziğin geleceğinin bağımsızlıkta olduğunu belirterek, genç sanatçılara, yapabiliyorlarsa müziklerinin kontrolünü kendi ellerine almalarını önerdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kendisinin finanse ettiği 11'inci albümünü çıkarmaya hazırlanan ünlü şarkıcı, yaklaşık 4 yıldan uzun bir zamandır ABD'de hiçbir müzik şirketiyle tek bir şarkı için bile sözleşme yapmadığını belirterek, özgürlüğü sevdiğini söyledi.

Son yıllarda fotoğraf çalışmalarına da başlayan Adams, işitme kaybına dikkati çekmek için açılan uluslararası "Hear the World" (Dünyayı İşitin) kampanyası çerçevesinde düzenlediği, ünlülerin fotoğraflarından oluşan sergi nedeniyle bir demeç verdi.

Adams, kampanyanın internet sitesinde (www.hear-the-world.com) yer alan demecinde, "Gerçekten de sanatçıların yaptıkları şeyin kontrolünü eline almalarının zamanı geldi" dedi.

Birkaç yeni şarkıcının şarkılarının, önde gelen müzik şirketlerinin desteği olmadan liste başı olmasına dikkati çeken Adams, bağımsızlığın "müzik endüstrisinin geleceği olduğuna inandığını" bildirdi.

Birçok grup, albümlerini müzik şirketleri aracılığıyla değil, özellikle internet üzerinden olmak üzere bağımsız bir biçimde yayınlamayı ve hayranlarıyla bu biçimde buluşmayı yeğliyor. İngiliz müzik grubu Radiohead de EMI şirketiyle olan sözleşmesini yenilemedi ve "online" bir albüm çıkardı.

Bu albümü internettenindirenler, fiyat olarak kendi istedikleri kadar bir ücret ödeyecekler. Madonna ise Warner Bros'dan ayrıldı ve konser organizatörü Live Nationile anlaşma imzalayacak. Prince ise bir albümünü İngiltere'de yayımlananbir tabloid gazetenin eki olarak verdi.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious