BSF Gazetecilik Okulu'nda ders zamanı

BSF Gazetecilik Okulu'nda ders zamanı.13605
  • Giriş : 08.10.2008 / 12:01:00

BSF Akademi, deneyimli ve kaliteli eğitim kadrosu ve birçok yeni dersin konulduğu müfredatla yeni eğitim dönemine yeni heyecanla giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BSF Akademi, deneyimli ve kaliteli eğitim kadrosu ve birçok yeni dersin konulduğu müfredatla yeni eğitim dönemine yeni heyecanla giriyor. 11 Eylül Cumartesi günü başlayacak olan okulda Gazetecilik Okulu öğrencileri bu dönemde medya sektörünün duayenlerinden teorik ve pratik dersler alacak. İlk dönem dersleri daha çok gazetecilik mesleğini ve sektörü tanıtmak için giriş dersi niteliğinde olurken, ikinci dönemde öğrenciler uzmanlık alanlarına yönelik derslerle pratik yapma imkanı bulacak.

SEYAD GAZETECİLİK OKULUNA DESTEK VERİYOR

BSF Akademi Gazetecilik Okulu öğrencileri gittikçe yaygınlaşan sektörel yayıncılık konusunda da eğitim alıyor. Geçtiğimiz dönemde gazetecilik okuluna sektörel yayıncılığın tanımı ve tarihçesi ile geleceği konulu bir seminer veren Sektörel Yayıncılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen, BSF Akademi Gazetecilik Okulu'na bu yılda destek vereceklerini ve katılımcıların özellikle staj konusunda çok farklı alternatifleri olacaklarını söyledi. İsmail Şen BSF Akademi'nin öncülük ettiği gazetecilik okulu projesi konusunda şunları söylüyor:' Henüz Türkiye'de hiçbir iletişim fakültesinde sektörel yayıncılık ile ilgili bilgi verilmezken BSF Akademi Sektörel Yayıncılar Derneği ile iletişime geçerek, öğrencilerine bu gazetecilik biçimini tanıtıyor. Önümüzdeki dönemde de ders olarak sektörel yayıncılığın işleneceğini sevinerek öğrendim. BSF Akademi Gazetecilik Okuluna emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum.”

UZMAN GAZETECİLER BSF AKADEMİ'Yİ KONUŞUYOR

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Ahmet Taşgetiren, Rahim Er, Hüseyin Öztürk, Mustafa Özcan, Ünal Tanık, Metiner Sezer gibi mesleğin içinde olan gazeteci ve yazarlar BSF Akademi Gazetecilik Okulu ile önemli değerlendirmeler yaptı. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, BSF Akademi'nin üniversitelerin yetersiz kaldığı bir ortamda açmış olduğu Gazetecilik okulunun büyük bir boşluğu doldurduğunu belirtiyor. Yalçıntaş:' BSF Akademi kültür ve eğitim dünyamıza 4 yıldır ciddi katkılarda bulunuyor. BSF'ye geldiğimde kendimi sanki üniversitenin kapısından girmiş gibi hissettim."şeklinde konuşuyor.

İÇİ DOLDURULMUŞ BİR PROGRAM

Haber 7 Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık ise, üniversitelerde çok değinilmeyen konularda gazetecilik okulu öğrencilerinin kendini yetiştirmiş gazetecilerden ders aldığını belirterek:' Gazetecilik Okulu, gerek ders konuları ile gerekse ders verecek eğitimcilerimiz açısından içi doldurulmuş güzel bir program. İnternet haberciliği ülkemizde hızla ilerliyor. BSF Akademi'de verilecek olan İnternet haberciliği dersleri sayesinde İnternet haberciliğine gerek ulaşma konusunda gerekse bu alanda görev alacak kişiler bakımından internetin sorunsuz olarak kullanılması için alt yapı hazır olup katılımcılar iki dönem boyunca doyurucu bilgilere ulaşacaktır.'diyor. Bugün Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Taşgetiren ise,' BSF Akademisi, bir yönüyle bir hür düşünce okulu, bir yönüyle insanlarımıza mesleki formasyon kazandıracak bir atölye. Bir yönüyle Darülhikme'nin çağdaş örneği, diğer yanıyla Ahiliğin ahlaki duyarlılığı ile donanmış bir okul.'diyor.

BSF Akademi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

Tel: 0 212 245 93 93 Faks: 0 212 245 93 930

www.bsfakademi.net Email: bilgi@bsfakademi.net

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*