BTC için Çırağan’da yemek

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

BTC Petrol Boru Hattı’nın açılışı nedeniyle Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından verilecek akşam yemeği için liderler Çırağan Sarayı’na geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BTC Boru Hattı yarın Ceyhan’daki törenle devreye girmiş olacak. Bu tören için Türkiye’ye gelen liderlere ve diğer ülkelerin temsilcilerine Cumhurbaşkanı Sezer bir yemek veriyor. Çırağan Sarayı’ndaki yemek öncesinde Sezer, Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili’nin ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile ikili görüşme yapacak. Sezer’in bu iki liderle ayrı ayrı görüşmesindenden sonra üçlü görüşme gerçekleştirilecek. Başbakan Erdoğan da, önce Aliyev ile ardından İngiltere Başbakan Yardımcısı John Prescott ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili ile ikili görüşmeler yapacak. Bu görüşmelerin ardından liderler ve bakanlar yemeğe geçecek.

Çırağan Sarayı’ndaki yemek nedeniyle çok sayıda polis görev yapıyor. Alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor. Akreditasyonu olmayan kişiler polis de olsa Saray’a alınmıyor. İçeri girenlerin üzerleri sıkı bir şekilde aranıyor. Çevik kuvvet ekipleri de yolun iki tarafında kontrolu sağlıyor.

Bu geceyi İstanbul’da geçirecek olan liderler yarın saat 09.00’da Adana’ya hareket edecek. Ceyhan’da yapılacak törene ayrıca Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin de katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious