BTC köprü altından kurtardı

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Adana'da yaklaşık 20 günden bu yana köprü altında yaşayan bir aile (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın açılışı için alınan güvenlik tedbirlerinden dolayı, yaşadıkları köprü altından nakledildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Elindeki bıçaklarla etrafa tehditler savuran Oturur, yaklaşık 20 dakika süren kovalamacanın ardından biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirilmeye çalışıldı.

Kirasynı ödeyemediği için evden çıkarılan Tarık Oturur, karısı ve 3 çocuğuyla bir süre önce Celal Bayar Köprülü kavşağının altında yaşamaya başladı. Bu süre içinde hiçbir yetkilinin sahip çıkmadığı Oturur ailesi, BTC törenine katılacak konukların geçiş güzergahında oldukları için geçici süreyle köprü altıdan tahliye edildi.

Tarık Oturur'un eşi ve 3 çocuğunu belediye ekipleri araca bindirip bakım yurduna götürdü. Eşyaları da buradaki şantiyeye taşındı. Ancak aile reisi Oturur, eşyalarının taşınmasına tepki gösterip eline geçirdiği iki bıçakla etrafa tehditler savurdu. D-400 karayolunda elindeki bıçaklarla sağa sola koşuşturan Oturur'u polisler sakinleştirmek için büyük çaba gösterdi. Karayolunda trafik de bir süre aksadı. Bu sırada bir polis, biber gazı ile Oturur'u etkisiz hale getirmek istedi. Ancak başarılı olamadı. 6-7 polisin sıkıştırdığı Oturur, biber gazını bırakmaları halinde kendisinin de bıçağı atacağını söyledi. Polis, elindeki biber gazını bırakınca diğer bir polis memuru Oturur'un dalgınlığından faydalanıp bıçağı elinden aldı. Oturur, ifadesi alınmak üzere Eski İstasyon Polis Merkezi'ne götürüldü.

Seyhan Belediyesi Zabyta Müdürü Mustafa Çay, güvenlik sebebiyle geçiş güzergahlarındaki çöp kutularını bile kaldırdıklarını kaydederek, "Liderlerin geçiş güzergahlarında eşyaları ile konaklayan aileyi bir süreliğine misafir edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious