BTP Genel Başkanı Baş'tan Gül ve Erdoğan'a sert eleştiri!

BTP Genel Başkanı Baş'tan Gül ve Erdoğan'a sert eleştiri!.10003
  • Giriş : 17.01.2008 / 23:45:00
  • Güncelleme : 17.01.2008 / 17:21:28

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Erdoğan ve Gül'ün ABD ziyaretini sert şekilde eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BTP Lideri Prof. Dr. Baş, Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan’ın son gezileriyle ABD’nin 22 İslam ülkesinin sınırlarını ve yönetim tarzlarını değiştirmek için kurguladığı BOP’a çalıştığını savundu.

Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Başkanlık Divanı Ankara’da toplandı. Geniş katılımlı toplantıda konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ABD ve Mısır ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İspanya gezilerini değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Gül’ün göreve geldikten 4, Başbakan Erdoğan’ın Washington gezisinden iki ay sonra apar topar ABD’yi ziyaret etmesinin iki ana sebebi bulunduğuna işaret eden Prof. Dr. Baş, bunları şu şekilde sıraladı: “Bu sebeplerden birincisi şükran borcunu eda etmektir. Yani Sayın Gül, teşekkür etmek için ABD’ye gitmiştir. Ziyaretin ana sebebi ise ABD’nin Şubat 2004’te hayata geçirdiği Büyük Ortadoğu Projesi’dir. Dikkat ederseniz Sayın Gül, Washington’dan döner dönmez ayağının tozuyla Mısır’a gitmiştir. Dolayısıyla bu iki ziyaretin ana omurgasını, kabul etseniz de etmeseniz de, Büyük Ortadoğu Projesi oluşturmuştur. Böylece hayata geçen BOP’un etkisi arttırılmıştır.”

Hedefte 22 İslam ülkesi var
Büyük Ortadoğu Projesi ile 22 İslam ülkesinin sınırlarının değiştirilmesinin öngörüldüğünü hatırlatan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: “Sadece sınırları değil, aynı zamanda bu ülkelerin yönetim tarzları da değişecektir. Bu projenin temelinde sadece Afganistan, Irak, İran ve Suriye bulunmamaktadır. Aynı zamanda Türkiye dahil 18 diğer İslam ülkesi de yer almaktadır.”

Mazlumun ahı alınırsa...
BOP’un hayata geçmesine ve nüfuzunu artırmasına katkıda bulunan İslam ülkelerinin yöneticilerine de seslenen BTP Lideri, 22 İslam ülkesinin tamamının namlunun ucunda yer aldığına işaret ederek, “Size bahşedilen imkanlarla ülkelerinizde gösterişli koltuklarda ve makamlarda oturuyor olabilirsiniz. Ancak alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste” dedi.

Kitlelerin mücadele azimleri yokediliyor
Bu açıklamalarının ardından sözü dinlerarası diyalog, yeni adıyla Medeniyetlerarası ittifak ve ılımlı İslam projesine getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, bütün bu faaliyetlerin BOP’un bir uzantısı ve parçası olarak hayata geçirildiğini hatırlattı. Haydar Baş, şunları söyledi: “Bu tür toplantıların ana amacı, dünyayı küresel sermaye sahiplerinin sömürebilmesi için kitlelerin mücadele azimlerini yok etmek, teslimiyetçiliği arttırıp, ‘Bu işi bizim yapmamız mümkün değil. Görmüyor musun bütün dünyayı kasıp kavuruyorlar. En güçlü onlardır’ gibi batıl, hurafe dolu sözlerle insanlığın kalbine korku salmaktır.”

Güçlü olmak için birlik şart
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye’nin tarihinin en zorlu günlerini yaşadığını dile getirerek, bir kez daha ‘birlik – beraberlik’ vurgusu yaptı. Ülkemizde ayrılık tohumlarının ekildiğine işaret eden Baş, ‘birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ uyarısını hatırlattı. Haydar Baş; "Devletimizi korumak, ilânihaye yaşaması için kararlı olmalıyız; gönül birliği, iş birliği, siyasi birliği temin etmeliyiz.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious