Bu 3 vitamin hayat kurtarıyor

Bu 3 vitamin hayat kurtarıyor.16006
  • Giriş : 12.09.2007 / 09:53:00
  • Güncelleme : 12.09.2007 / 09:56:43

Yapılan bir araştırmaya göre C, D ve E vitaminleri hayat kurtarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD, Fransa ve İtalya'da yapılan araştırmalara göre, üç vitaminin bilinenin dışında da faydası var

Bİlİm adamları tarafından açıklanan 3 araştırma vitaminlerin mucizevi özelliklerini ortaya koydu. Buna göre C vitamini kanser riskini azaltıyor, D vitamini ömrü uzatıyor, E vitamini ise kadınlarda damar tıkanıklıklarını önlüyor. İşte sonuçlar:

C vitamini:

ABD’de Johns Hopkins Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre, C vitamini ve diğer antioksidanlar, ’HİF-1’adı verilen proteini nötralize ederek, bazı kanserli tümörlerin gelişimini engelliyor. Kanser hücrelerinin yaşamlarını sürdürebilmeleri HİF-1 adı verilen proteine bağlı bulunuyor.

D vitamini:

Fransa ve İtalya’da yapılan araştırmalar ise düzenli D vitamini alanların, almayanlara oranla daha uzun yaşayabileceklerini belirledi. 60 bin hasta üzerinde yapılan araştırmada, düzenli D vitamini alanlarda ölüm riskinin yüzde 7 oranında azaldığı tespit edildi. Bu vitamin aynı zamanda sağlıklı dişler, kemikler, sinir hücreleri ve bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde de önemli rol oynuyor.

E vitamini:

E vitamininin, damar tıkanıklığı vakası tespit edilen kadınların yüzde 21’inin üzerinde olumlu etkisi tespit edildi. Uzmanlar kesin olmamakla beraber E vitamini ve damar tıkanıklıkları arasında bağlantı bulunabileceğini fakat bunun için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirtiyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious