Bu açıklamalar kanınızı donduracak!

  • Giriş : 14.12.2007 / 14:54:00
  • Güncelleme : 14.12.2007 / 18:06:16

NTV televizyonu Malatya katliamı sanığının itiraflarına ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatya katliamının bir numaralı zanlısı Emre Günaydın’ın hastanede kaldığı döneme ilişkin kamera kayıtlarının silinmesi tartışması sürerken, NTV askerlerin bilgi notlarına ulaştı.

NTV’nin ulaştağı tutanakta özel odada tutulan Emre Günaydın’ın 21.15 sularında kendine geldiği ve görevlilere “Hacı abi” diye seslendiği belirtiliyor. “Uzman jandarma çavuş Hüseyin Aslanpençesi” imzalı notta, bu geceye ilişkin şunlar yazıyor:

“Yanına gelip ne olduğunu sorduğumda ‘Ben geçen hafta Malatya’da 3 misyoner tesbit ettim. Adamları ekmek bıçağıyla hatır hutur kestim. Uyuyamıyorum, bunu sana söyledim rahatladım’ dedi. İkinci defa çağırdığında ‘Amcamın oğlu Abuzer, bir de Mehmet diye biriyle kestik, yeri de Zirve Yayınevi’ şeklinde konuştu. Bir de ‘Abi beni buradan kaçır seni yaşatırım’ dedi.”

Müdahil avukatlara göre; Emre Günaydın’ın ‘hacı abi’ diye seslenmesi anlamlı olabilir. Çünkü avukatlar Günaydın’ın telefon kayıtlarında biri Malatya’da görevli bir asker, diğeri ise akrabası 2 kişinin ‘hacı’ olarak kaydedildiğine dikkat çekiyorlar.

Avukatlar, yeni yeni kendine gelen Emre Günaydın’ın ‘hacı abi’ diye bu kişilere seslenmiş olabileceğini belirtiyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious