Bu adamlar çıldırmış olmalı!

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Antalya'da, akıllara durgunluk veren bir işkence olayı gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genç kız, geceleri dışarı çıkıyor ve çok geziyor diye yanında çalıştığı patronu tarafından önce yatağa kelepçelendi, sonra da ayak ve el tırnakları sökülerek ayak parmakları ezilerek ölüme terk edildi. 155 polis imdata gelen bir ihbar üzerine operasyon düzenleyen polis, olay ile ilgili kızın annesini, kardeşini ve kendisine işkence yapan patronunu gözaltına aldı. Antalya Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan genç kızın hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.
Beş, yıl önce eşinden boşanan H.S. ve çocuklarının geçimini üstlenen ve ailenin kızını yanına sekreter olarak alan M.K. isimli şahıs, genç kızı dışarıda çok geziyor ve tanımadığı insanlar ile arkadaşlık kuruyor diye önce yatağa kelepçeledi, sonra da tırnaklarını çekerek ayak parmaklarını çekiç ile ezdi.

Alınan bilgiye göre; 5 yıl önce eşinden boşanan H.S, Meryem ve A.S. isimli 2 çocuğu ile birlikte yalnız yaşamaya başladı. Bu sırada Antalya'da bujiteri üzerine ithalat ihracat yapan M.K., H.S. ailesinin bakımını üstlendi. Daha sonra da bu ailenin kızı Meryem S.'yi (24) yanına sekreter olarak aldı. Kendisini ailenin koruyucusu olarak görmeye başlayan M.K. sık sık ailenin ev yaşamına da müdahale etmeye başladı. Bu sırada akşamları işyerinden çıkınca dışarı çıkıp gezen sekterine kızan M.K., bu sefer de genç kızı darp etmeye başladı. Daha sonra da yatağa kelepçelediği genç kızın kendisini dinlemediğini gören M.K. önce genç kızın tırnaklarını söktü, sonra da ayak parmaklarını çekiç ile ezdi. Bu sırada anne H.S.'nin, kızının patronu ve kendilerine maddi olarak yardımcı olan M.K'den korktuğu için kızına işkence yapmasına karşı hiçbir şey diyemediğini söylediği belirtildi.

Bunun üzerine 155 polis imdat telefonuna gelen bir ihbar sonucunda tespit edilen adrese operasyon düzenleyen Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Meryem S. isimli genç bayanı evin yatak odasında elleri kelepçeli ve boğazından karyolaya zincirlenmiş bir vaziyette yarı baygın olarak buldu. El ve ayak tırnakları kanlar içinde olan Meryem S.'nin vücudunun birçok yerinde de morlukların olduğu görüldü. Polisin müdahalesi ile olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Antalya Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırılan M.S. hemen yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Olay ile ilgili M.S.'nin erkek kardeşi A.S., annesi H.S. ve işkence olayını gerçekleştiren patronu M.K isimli şahıslar gözaltına alındı. Olaydan sonra genç bayanın 1 aydan beri sürekli olarak işkence gördüğü ve evin yatak odasın bağlı olarak yaşadığı belirlendi.

İfadesi alınan M.K. hakkında "Zorla kişiyi özgürlüğünden alıkoyma ve işkence suçları"ndan, anne H.S. ile kardeşi A.S. hakkında da "işkence olayını göz yummak suçları"ndan Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious